Odvolali služobne najstaršieho náčelníka mestskej polície na Slovensku

Slovensko Správy

11.2.2020 (Webnoviny.sk) – Mestské zastupiteľstvo v Trnave odvolalo v utorok z funkcie náčelníka mestskej polície Igora Kelešiho. Primátor Peter Bročka návrh na odvolanie zdôvodnil tým, že si už nedokáže predstaviť ďalšiu spoluprácu s terajším vedením. Keleši bol služobne najstarším náčelníkom mestskej polície na Slovensku, vo funkcii bol nepretržite od apríla 1991.

Poslanci ho odvolali z funkcie napriek petícii drvivej väčšiny zamestnancov mestskej polície, ktorí mu vyjadrili svoju podporu. Podporu mu v liste poslancom vyjadril aj prezident Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Ján Andrejko.

Keleši nemohol na návrh na svoje odvolanie reagovať, pretože má od minulého týždňa dovolenku a o návrhu sa dozvedel až v utorok. Pre agentúru SITA povedal, že žiadny konflikt medzi ním a primátorom nebol, Bročka mu podľa jeho vyjadrenia len všeobecne ešte v závere minulého roku povedal, že s jeho prácou nie sú spokojní mestskí poslanci.

Na rokovaní poslaneckého zboru primátor Bročka povedal, že mestská polícia a jej vedenie sa musí „zobudiť v roku 2020, pretože aktuálne je niekde v neskorých deväťdesiatych“.

Viac k témam: Mestská polícia Trnava, mestskí poslanci, odvolanie, petícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Odvolali služobne najstaršieho náčelníka mestskej polície na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.