Netanjahu pristúpil v kauze údajnej korupcie k vážnemu kroku, stiahol žiadosť o imunitu

Správy Svet

28.1.2020 (Webnoviny.sk) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu stiahol v utorok svoju žiadosť o imunitu pred trestným stíhaním pre údajnú korupciu. Urobil tak len niekoľko hodín predtým, ako mal parlament pristúpiť k prvým krokom v tejto záležitosti. V stanovisku zverejnenom na svojej facebookovej stránke Netanyahu uviedol, že sa rozhodol nedovoliť, aby „táto špinavá hra pokračovala“.

Izraelský parlament mal v utorok rozhodnúť o vytvorení výboru, ktorý by prerokoval premiérovu žiadosť o imunitu. Netanjahu čelí od novembra žalobe pre podozrenia z podvodu, zneužitia dôvery a prijímania úplatkov. Premiér akékoľvek pochybenia odmieta a hovorí o „pokuse o puč“. Jeho strana Likud plánovala parlamentné zasadnutie bojkotovať.

Netanjahu sa má v utorok v Bielom dome stretnúť s prezidentom Donaldom Trumpom, ktorý má zverejniť dlho očakávaný blízkovýchodný mierový plán. Anulovanie premiérovej žiadosti o imunitu znamená, že jeho stíhanie môže pokračovať.

Viac k témam: korupcia, poslanecká imunita
Zdroj: Webnoviny.sk – Netanjahu pristúpil v kauze údajnej korupcie k vážnemu kroku, stiahol žiadosť o imunitu © SITA Všetky práva vyhradené.