Na Kubínskej holi sa lyžuje v obmedzenom režime, sezónu otvoria aj na Martinských holiach

Slovensko Správy

27.12.2019 (Webnoviny.sk) – S niekoľkodňovým oneskorením oproti minulým rokom otvárajú v piatok lyžiarsku sezónu v jednom z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk na Orave. Na Kubínskej holi sa lyžuje v obmedzenom prevádzkovom režime, keď pre lyžiarov bude zatiaľ otvorená len horná časť strediska. Počas posledného tohtoročného víkendu sa bude lyžovať už aj na Martinských holiach.

Prevádzka v obmedzenom režime

Na Orave je niekoľko zimných stredísk, ktoré sa chystali otvoriť lyžiarsku sezónu ešte pred Vianocami. Tohtoročná zima je však zatiaľ skúpa na sneh a vysoké teploty nedovolili naplno využiť možnosti technického zasnežovania svahov. Vhodné podmienky na lyžovanie tak boli pred vianočnými sviatkami len v stredisku Roháče – Spálená.

Obľúbené stredisko Kubínska hoľa začína svoju prevádzku až v piatok, aj to len v obmedzenom režime. „Pre lyžiarov bude otvorená len horná časť strediska a zjazdovka č. 1. V prevádzke od 8:30 bude dolná a horná sedačková lanovka a tiež vleky H210 v hornej časti,“ informovalo o otvorení zimnej sezóny vedenie strediska na svojej internetovej stránke.

Na Martinských holiach otvoria sezónu

Avizované sneženie a ochladenie počas najbližších dní by malo pomôcť zlepšiť podmienky v lyžiarskych strediskách Oravská Lesná, Hruštín a Zuberec – Janovky, kde sa už tiež po svahoch spúšťajú prví lyžiari. V sobotu 28. decembra hlási otvorenie zimnej sezóny lyžiarske stredisko Winter Park Martinky na Martinských holiach.

Momentálne máme na svahoch 20 až 40 centimetrov snehu, svahy už upravujeme a využívame tiež zasnežovaciu techniku, aby sme v sobotu mohli privítať prvých lyžiarov,“ uviedla za prevádzkovateľa strediska Dominika Cisáriková. Podľa jej slov bude lyžiarom k dispozícii šesťsedačková lanovka, rekreačný vlek B a detský vlek.

Viac k témam: lyžiarska sezóna
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Kubínskej holi sa lyžuje v obmedzenom režime, sezónu otvoria aj na Martinských holiach © SITA Všetky práva vyhradené.