Most-Híd do parlamentných volieb povedie Érsek, predseda strany Bugár bude dvojkou

Slovensko Správy

23.11.2019 (Webnoviny.sk) – Vládnu stranu Most-Híd povedie do budúcoročných parlamentných volieb súčasný minister dopravy Árpád Érsek. Po dnešnom zasadnutí Republikovej rady Mosta-Híd v centrále strany to povedal jej predseda Béla Bugár. Ten má byť na druhom mieste kandidátky, na treťom mieste sa nachádza súčasný minister životného prostredia László Sólymos. Štvorkou bude podpredseda strany a splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz. Podpredseda Národnej rady SR Andrej Hrnčiar bude kandidovať zo siedmeho miesta.

Šanca aj kresťanskí demokrati

„My nielen hovoríme o tom, že treba spolupracovať, ale reálne to aj robíme a o tom svedčí to, že na našej kandidátke sú predstavitelia strany Šanca či Maďarskej kresťanskodemokratickej aliancie (MKDA-MKDSZ),“ priblížil na tlačovej konferencii Bugár.

Kandidátka je podľa neho postavená tak, aby ukázala, že strana vie presadzovať záujmy regiónov a že sa vie spájať s cieľom spolupráce, ktorá bude osožná pre všetkých.

Predseda Mosta-Híd zároveň potvrdil, že na kandidátke už nebude minister spravodlivosti Gábor Gál či štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Edita Pfundtner, ktorí medzičasom oznámili, že v parlamentných voľbách 2020 kandidovať nebudú.

Aktualizovaný volebný program

Podpredseda Mosta-Híd Ábel Ravasz na tlačovke povedal, že vo volebnom programe strany budú klásť dôraz predovšetkým na rozvoj regiónov, životné prostredie, oblasť dopravy a na národnostné menšiny.

„Nepripravili sme úplne nový program, ale urobili aktualizáciu programu Občianska vízia 2016 a nazvali ho Občianska revízia 2020. Konkrétne body programu predstavíme čoskoro,“ uviedol Ravasz.

Posledné prieskumy verejnej mienky ukazujú, že Most-Híd by sa do parlamentu nedostal. Podľa prieskumu agentúry Focus, ktorý sa uskutočnil 30. októbra až 6. novembra na vzorke 1 020 respondentov, by stranu volilo 4,1 percenta. Agentúra MVK namerala strane v prieskume od 5. do 12. novembra na vzorke 1 079 opýtaných podporu 2,3 percenta.

Hnutia a politické strany musia podať kandidačnú listinu do 1. decembra. Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020, vyhlásil ich predseda parlamentu Andrej Danko.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Most-Híd do parlamentných volieb povedie Érsek, predseda strany Bugár bude dvojkou © SITA Všetky práva vyhradené.