Amazon zažaloval Pentagon pre desaťmiliardovú zákazku na cloudové služby od Microsoftu

Ekonomika Informatika

23.11.2019 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Amazon podala v piatok žalobu na americké ministerstvo obrany pre jeho rozhodnutie objednať si od softvérovej firmy Microsoft dodávku cloudových služieb v hodnote 10 mld. USD. O kontrakt sa uchádzal aj Amazon, ktorý tvrdí, že rozhodnutie federálnej vlády bolo „jednoznačne zaujaté“.

Minister obrany Mark Esper rozhodnutie z októbra obhajuje s tým, že proces obstarávania sa uskutočnil férovo a bez vonkajších vplyvov.

Projekt spojenej obrannej infraštruktúry známy pod skratkou JEDI má prepojiť jednotlivé zložky amerických ozbrojených síl s cieľom zlepšiť plánovanie a bojaschopnosť.

V poslednej fáze súťaže sa o kontrakt na vybudovanie systému pre uskladnenie a spracovanie obrovského množstva utajovaných dát okrem Microsoftu uchádzal aj internetový predajca Amazon, ktorý bol považovaný za favorita.

Šéf spoločnosti Jeff Bezos je ale častým terčom útokov zo strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. Bezos je okrem iného aj vlastníkom denníka Washington Post, ktorý sa k Trumpovmu pôsobeniu stavia kriticky.

Viac k témam: cloudové služby, Pentagon, tender
Zdroj: Webnoviny.sk – Amazon zažaloval Pentagon pre desaťmiliardovú zákazku na cloudové služby od Microsoftu © SITA Všetky práva vyhradené.