Miroslav Kollár chce zostať primátorom Hlohovca aj keby sa stal poslancom parlamentu

Slovensko Správy

7.12.2019 (Webnoviny.sk) – Primátor Hlohovca Miroslav Kollár by aj v prípade zvolenia do Národnej rady SR chcel pokračovať v práci v samospráve. Kollár je na kandidačnej listine strany Za ľudí, na ktorej má číslo osem. Primátorom Hlohovca je druhé volebné obdobie.

„Primárne by som chcel pomôcť zmenám na Slovensku z pozície poslanca národnej rady, ktorá mi umožní dokončiť funkčné primátorské obdobie v Hlohovci. Chcem zostať, dokončiť volebné obdobie, zabezpečiť tu myšlienkovú aj personálnu kontinuitu. Navyše to bude mať aj pre mestský rozpočet výhodu, keďže vzhľadom na súčasnú zákonnú úpravu tu budem pracovať za minimálnu mzdu,“ povedal Kollár.

„To už by musela byť naozaj vážna výkonná ponuka, aby som uvažoval o opustení postu primátora,“ dodal.

Podľa prieskumu agentúry Focus zo začiatku novembra by strana Za ľudí exprezidenta Andreja Kisku získala vo voľbách 10,6 percenta voličských hlasov, čo by stačilo na 19 poslaneckých mandátov.

Miroslav Kollár je primátorom Hlohovca druhé volebné obdobie, vo voľbách do samospráv kandidoval ako nezávislý. V júni tohto roku oznámil, že sa pridáva k vtedy vznikajúcej strane Za ľudí.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Miroslav Kollár chce zostať primátorom Hlohovca aj keby sa stal poslancom parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.