Matúš po hádke zaútočil na rodičov, otca bodol do krku a s nožom sa obrátil aj proti matke

Slovensko Správy

9.12.2019 (Webnoviny.sk) – Krvavá rodinná dráma sa odohrala v sobotu v jednom z rodinných domov v okrese Trebišov. Dvadsaťpäťročný Matúš sa po príchode domov pohádal s rodičmi, čo ho zrejme tak vyprovokovalo, že sa ich rozhodol usmrtiť.

Otca bodol do krku

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, 61-ročného otca udrel do tváre, a keď spadol na zem, niekoľkokrát ho kuchynským nožom bodol do krku.

Potom sa s nožom obrátil aj proti matke. Žena sa jeho útokom bránila, syn jej spôsobil niekoľko rezných rán na krku, ramenách a rukách. Rodičia si po tomto čine ešte sami dokázali privolať pomoc. Privolaní policajti im až do príchodu záchranárov poskytovali prvú pomoc.

Hrozí mu doživotie

Zaistené stopy, spolu s kuchynským nožom, budú predmetom expertízneho skúmania. Podozrivého mladíka zadržali vo dvore rodinného domu a putoval do cely. Vyšetrovateľ ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu.

Spracoval aj podnet na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody až na doživotie.

Viac k témam: pokus o vraždu, útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk – Matúš po hádke zaútočil na rodičov, otca bodol do krku a s nožom sa obrátil aj proti matke © SITA Všetky práva vyhradené.