Harabinova strana dostala dar od firmy zo zahraničia, podľa Transparency je to nezákonné

Slovensko Správy

9.12.2019 (Webnoviny.sk) – Politická strana Vlasť, ktorú do nadchádzajúcich parlamentných volieb vedie bývalý sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin, obdržala v piatok na svoj volebný účet dar v sume 20-tisíc eur od českej firmy DisMed s.r.o.

Ako ďalej na sociálnej sieti informuje organizácia Transparency international Slovensko, suma má slúžiť ako príspevok na kampaň. „Išlo by o najväčší volebný dar od akejkoľvek firmy v kampani doteraz. Je to zároveň aj nezákonné, dary stranám môžu posielať len firmy registrované na Slovensku,“ uvádza TIS.

Transparency pripomína, že DisMed sídli v juhočeskej dedinke Čestice s 900 obyvateľmi a zaoberá sa predajom liečiv. „Firma bola založená pred tromi rokmi so základným kapitálom 1 Kč. Účtovné závierky o sebe nezverejňuje, nemá ani webstránku,“ uvádza organizácia s tým, že zamestnankyňa firmy Klára Stachová im potvrdila, že sumu Vlasti naozaj poslali. „Vraj nevedeli, že to zákon nedovoľuje,“ dodala TIS.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko aj stranu Vlasť.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, TIS Transparency International Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Harabinova strana dostala dar od firmy zo zahraničia, podľa Transparency je to nezákonné © SITA Všetky práva vyhradené.