Kotlebovci podpísali memorandum so štyrmi malými stranami, spoluprácu navrhnú aj Harabinovi

Slovensko Správy

13.11.2019 (Webnoviny.sk) – Šéf Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba v stredu podpísal memorandum o spolupráci národných a kresťanských strán do parlamentných volieb 2020. Pod memorandum pripojili svoje podpisy predsedovia mimoparlamentných strán Priama demokracia, Doma dobre, Národná koalícia a KDŽP Aliancia za Slovensko.

Okrem kotlebovcov ide o strany s veľmi nízkymi preferenciami. Kotleba chce vo štvrtok o memorande rokovať aj s volebným lídrom strany Vlasť Štefanom Harabinom.

Body memoranda

Memorandum obsahuje pätnásť programových bodov, s ktorými chcú strany osloviť voličov. Kotleba po podpise vyhlásil, že od roku 1993 v žiadnych voľbách nemal národne a kresťansky cítiaci volič takú príležitosť dať svoj hlas silnému bloku, ktorý dáva jednoznačnú istotu, že jeho hlas neprepadne.

„Kým dnes z každej strany počúvame reči, ako je potrebné, aby sa sily netrieštili a ani jeden hlas kresťanského a národného voliča neprepadol, tak my sme tvrdo pracovali na programových prienikoch všetkých piatich strán. Naším cieľom je záchrana Slovenska ako domoviny pre naše deti tak, aby mohli vyrastať v normálnom štáte a nie v štáte ovládanom oligarchami a v krajine, ktorá by bola humpľovaná extrémnymi liberálmi,“ uviedol predseda ĽSNS.

Čas pre Harabina

Medzi bodmi memoranda je „obnova štátnej suverenity“, potravinovej a energetickej sebestačnosti, ale aj návrat strategických podnikov do rúk štátu či zriadenie jednej zdravotnej poisťovne. Nechýbajú ani záväzky k ochrane manželstva a zavedeniu hmotnej zodpovednosti politikov. Súčasťou memoranda je aj rozdelenie 150 miest na spoločnej kandidátke ĽSNS. Štyrom menším stranám by malo patriť 35 miest.

Kotleba reagoval aj na Harabinovu výzvu na stretnutie vo štvrtok 14. novembra. „V mene týchto piatich strán môžem povedať, že výzvu Štefana Harabina na stretnutie 14. novembra o 14:00 prijímame. Do sídla strany Vlasť zajtra odíde delegácia, ktorá mu doručí memorandum s cieľom, aby si ho mohol naštudovať a aby sa k nemu mohol po triezvom zvážení pripojiť,“ tvrdil Kotleba.

Pre agentúru SITA dodal, že s Harabinom nie sú v žiadnom kontakte, ale „podáva mu ruku na spoluprácu“. Zároveň zdôraznil, že posledný možný termín na pristúpenie k podpísanému memorandu uplynie 17. novembra.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotlebovci podpísali memorandum so štyrmi malými stranami, spoluprácu navrhnú aj Harabinovi © SITA Všetky práva vyhradené.