Kiska predstavil kandidátku strany Za ľudí, dvojkou Remišová a na poslednom mieste je Benčík

Slovensko Správy

25.11.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 25. novembra, 15:00

Stranu Za ľudí povedie do budúcoročných parlamentných volieb jej zakladateľ a exprezident Andrej Kiska. Povedal to v pondelok na tlačovej konferencii v centrále strany.

Primátori aj politológ

Dvojkou bude Veronika Remišová, na treťom mieste sa nachádza Juraj Šeliga, štvrté miesto obsadí bývalá europoslankyňa Jana Žitňanská a piate miesto patrí starostovi Spišského Hrhova Vladimírovi Ledeckému. Kiska potvrdil, že jeho strana pôjde do volieb samostatne.

Kiska predstavil prvých 31 mien. V prvej desiatke kandiduje aj politológ Michal Luciak, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Mária Kolíková, primátor Hlohovca Miroslav Kollár, bývalý slovenský veľvyslanec pri NATO Tomáš Valášek a nitriansky primátor Marek Hattas.

Do strany zatiaľ nevstupuje

Na 150. mieste kandidátky bude Ján Benčík, ktorý vo svojich blogoch mapuje aktivity extrémistov na sociálnych sieťach. Do strany zatiaľ nevstupuje.

Podľa posledného prieskumu agentúry Focus, ktorý sa uskutočnil 30. októbra až 6. novembra na vzorke 1 020 respondentov, by stranu Za ľudí volilo 10,6 percenta opýtaných. Hnutia a politické strany musia podať kandidačnú listinu do 1. decembra. Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára 2020.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, Za ľudí – Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Kiska predstavil kandidátku strany Za ľudí, dvojkou Remišová a na poslednom mieste je Benčík © SITA Všetky práva vyhradené.