Kamionista Cyprián si za volant už nesadne, pôjde do väzenia a na protialkoholické liečenie

Slovensko Správy

5.12.2019 (Webnoviny.sk) – Nepodmienečný trest odňatia slobody na jeden rok, doživotný zákaz šoférovania za jazdu pod vplyvom alkoholu a povinnosť absolvovať protialkoholické liečenie potvrdil vo štvrtok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 54-ročného kamionistu Cypriána Ž. z Čane pri Košiciach.

Tretí alkoholový delikt

U profesionálneho vodiča išlo už o tretí alkoholový delikt v jeho vodičskom životopise, preto súd siahol aj k doživotnému zákazu šoférovania podľa zásady trikrát a dosť.

Cyprián viedol kamión Iveco s návesom v polovici júla tohoto roku v smere od Lučenca na obec Pinciná. Policajná hliadka pri kontrole zistila, že profesionálny vodič jazdil pod vplyvom alkoholu, keď mu v dychu namerali viac ako dve promile alkoholu. Polícia mu ďalšiu jazdu zakázala a sudca zobral Cypriána do väzby.

Trestaný v Holandsku aj Česku

Na Okresnom súde v Lučenci Cyprián vinu priznal. Pretože za jazdu pod vplyvom alkoholu už bol v minulosti potrestaný súdom v Holandsku a v Českej republike, slovenský súd mu uložil nepodmienečný trest a na doživotie mu zakázal viesť motorové vozidlá.

Vzhľadom na priznanie a ďalšie okolnosti prípadu mu súd uložil trest odňatia pod dolnou hranicou sadzby, ktorá je za tento trestný čin dva až päť rokov.

Proti prvostupňovému rozsudku sa Cyprián odvolal, ale banskobystrický krajský súd mu nevyhovel. Predseda senátu hneď nariadil výkon trestu, ktorý si Cyprián odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Navyše musí absolvovať protialkoholické liečenie ambulantnou formou.

Viac k témam: alkohol za volantom, kamionisti, súd, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kamionista Cyprián si za volant už nesadne, pôjde do väzenia a na protialkoholické liečenie © SITA Všetky práva vyhradené.