Jankovská nebude na zasadnutí komisie, ktorá skúma jej spojenia s kauzou Kočnerova Threema

Slovensko Správy

10.1.2020 (Webnoviny.sk) – Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská sa nezúčastní na zasadnutí komisie Súdnej rady SR, ktorá si ju predvolala pri preverovaní podozrení vyplývajúcich z jej údajnej komunikácie s Marianom K.

Kočnera vraj nepozná

Jankovská poskytla doklad o práceneschopnosti, udelenie plnomocenstva pre svojho právneho zástupcu, ako aj vysvetľujúce podanie o dôvodoch neúčasti, o obsahu ktorého bude predsedníčka komisie Berthotyová informovať členov komisie. Zasadnutie sa uskutoční 13. januára o 09:00 v sídle Súdnej rady Slovenskej republiky.

Ešte v závere leta minulého roka počas vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej boli zverejnené informácie o tom, že Jankovská mala intenzívne komunikovať cez aplikáciu Threema s Marianom K.

Štátna tajomníčka tieto kontakty a informácie odmietala s tým, že obžalovaného nepozná, ani si s ním nepísala. Dôveryhodnosť mobilnej komunikácie Mariana K. cez Threemu však medzičasom výrazne zvýšil súd, ktorý ju pripustil ako zákonný dôkaz v inom konaní.

Dva disciplinárne podnety

Jankovská v súčasnosti čelí už dvom disciplinárnym podnetom zo strany ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) a predsedníčky Súdnej rady SR Lenky Praženkovej.

V oboch prípadoch žiadajú navrhovatelia najprísnejší trest, teda odchod zo sudcovského talára.

Praženková spracovala podnet na odporúčanie spomínanej komisie súdnej rady. Gál navrhoval potrestať Jankovskú za to, že klamala v prípade informácií o jej návšteve vo vile v Chorvátsku u známeho advokáta Radomíra Bžána. Jankovskej návštevu napokon potvrdil samotný právnik Bžán.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, minister spravodlivosti SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Jankovská nebude na zasadnutí komisie, ktorá skúma jej spojenia s kauzou Kočnerova Threema © SITA Všetky práva vyhradené.