Francúzska vláda bojuje s emisiami uhlíka, Macron bude mať pancierové auto s hybridným motorom

Správy Svet

12.2.2020 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron bude mať nové pancierové auto s hybridným motorom a nabíjateľnou batériou. Francúzska vláda sa aj takýmto spôsobom rozhodla bojovať s emisiami uhlíka. V stredu pritom chcú ohlásiť aj ďalšie zmeny.

Medzi ne patrí napríklad ročný bonus vo výške 200 eur pre štátnych zamestnancov, ktorí budú cestovať do práce na bicykli alebo viacerí v jednom aute. Uviedla to ministerka ekológie Elisabeth Borne s tým, že tento krok vstúpi do platnosti v júli.

Všetci vládni ministri začnú používať elektromobily alebo autá s hybridným motorom, pričom ich ministerka vyzvala, aby na cestovanie kratšie ako štyri hodiny využívali namiesto lietadiel vlaky. Výnimkou by boli núdzové prípady. Ministerka v rozhlasovej stanici France Info takisto povedala, že v piatok pocestuje na sever Francúzska vlakom.

Macron plánuje vo štvrtok ohlásiť kroky na podporu ochrany Mont Blancu. Politik tiež chce navštíviť ľadovec, ktorý sa, podobne ako ďalšie v Alpách, dramaticky zmenšuje. Do Álp s ním pôjde aj Borne. Odvezie ich tam lietadlo.

Viac k témam: emisie, francúzsky prezident, uhlíková stopa
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzska vláda bojuje s emisiami uhlíka, Macron bude mať pancierové auto s hybridným motorom © SITA Všetky práva vyhradené.