Foto: Budovu plavárne v Kysuckom Novom Meste zachvátili plamene, muža už nedokázali zachrániť

Slovensko Správy

27.11.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 27. novembra, 12:41

Utorkový večerný požiar v rozostavanej budove na Nábrežnej ulici v Kysuckom Novom Meste mal tragické následky. Privolaným hasičom sa podarilo zachrániť troch ľudí, štvrtý muž pri požiari zomrel. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline Miroslava Ondrichová informovala agentúru SITA, že zásah komplikovalo viacero explózií propán-butánových fliaš. V chátrajúcej stavbe nachádzali útočisko bezdomovci a pravdepodobne k tejto komunite patrila aj obeť požiaru.

Plamene na prízemí budovy

Rozostavaná budova plavárne na Nábrežnej ulici je už niekoľko rokov tŕňom v oku miestnych obyvateľov. Pôvodne mala byť združenou investíciou mesta a vtedajšieho štátneho podniku ZVL. Pred časom sa síce našiel investor na dokončenie stavby, ale celý zámer skomplikovali spory o pozemok pod budovou.

Pri požiari, ktorý bol ohlásený po 17:00, zasahovali aj hasiči zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a dobrovoľní hasiči z Kysuckého Nového Mesta. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že požiar zachvátil prízemie budovy nedostavanej plavárne. V objekte sa v tom čase nachádzalo niekoľko osôb, pričom hasiči z objektu vyviedli dvoch mužov a tretí muž vyšiel sám,“ informovala o zásahu hasičov Ondrichová.

Komplikované hasenie

Hasiči trojicu zachránených mužov odovzdali do opatery zdravotníkov, štvrtému mužovi, ktorý sa nachádzal v objekte, však už nedokázali pomôcť, keďže utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Hasiči prehľadali celé stavenisko i jeho okolie, ale žiadne ďalšie osoby už nenašli. Hasenie požiaru komplikovalo viacero explózií propán-butánových fliaš nachádzajúcich sa vo vnútri budovy. Požiar bol uhasený pred 19:00,“ dodala krajská hovorkyňa hasičov s tým, že príčinu vzniku požiaru zisťujú.

Viac k témam: požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Budovu plavárne v Kysuckom Novom Meste zachvátili plamene, muža už nedokázali zachrániť © SITA Všetky práva vyhradené.