Bugár: Rozhodnutie o presunutí opozičných návrhov zákonov nebolo bezprecedentné

Slovensko Správy

27.11.2019 (Webnoviny.sk) – Rozhodnutie o presunutí niektorých návrhov zákonov na ďalšiu parlamentnú schôdzu nebolo bezprecedentné. Na stredajšej tlačovej konferencii to povedal podpredseda Národnej rady SR a predseda vládnej strany Most-Híd Béla Bugár. Reagoval tým na utorkovú kritiku opozície, že parlament schválil procedurálny návrh predsedu Smeru-SD Roberta Fica, na základe ktorého vyradili z programu 53. schôdze všetky návrhy zákonov v prvom čítaní.

„Ak toto má byť tá zmena, tá nová politika, ktorá sa zakladá na šírení klamstiev a osočovaní vládnych politikov, tak ďakujem pekne,“ uviedol na tlačovke Bugár. Zdôraznil, že Matovič je niekoľkonásobne usvedčeným klamárom.

O niektorých návrhoch už rokovali

„Môžeme len polemizovať, či kvôli tomu, že túži po moci alebo sa len chce sebaprezentovať. Šíri klamstvá a v utorok sme videli, že viacerí členovia opozície šírili klamstvá rovnako ako on,“ vyhlásil predseda Mosta-Híd.

Zároveň priblížil, že o niektorých opozičných návrhoch, ktoré v utorok presunuli na ďalšiu schôdzu parlamentu, už plénum viackrát rokovalo.

„Spomeniem napríklad novelu zákona o protikomunistickom odboji od OĽaNO, o ktorej sme rokovali už štyrikrát, ďalej novelu zákona o slobodnom prístupe k informáciám, o ktorej sme rokovali trikrát a s jednou úpravou štyrikrát, či novelu zákona o štátnom občianstve od SaS, ktorú sme prerokovali štyrikrát,“ priblížil Bugár.

Dodal, že vládna koalícia môže mať na predložené návrhy iný pohľad, pričom zdôraznil, že sa musia držať programového vyhlásenia vlády.

Schvaľovanie štátneho rozpočtu

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) v utorok odhlasovali, že sa v rámci 53. schôdze nebudú zaoberať návrhmi zákonov, ktoré sú v prvom čítaní. Ide o približne 60 návrhov, o ktorých má plénum rokovať na nasledujúcom zasadnutí.

Procedurálny návrh predložil predseda Smeru-SD Roberta Fica, ktorý ho odôvodnil vytvorením dostatočného priestoru na rokovanie o štátnom rozpočte. Fico predložil návrh v mene troch koaličných poslaneckých klubov.

Opozícia v stredu v reakcii na to vyhlásila, že vyzbierala 50 podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chce tieto návrhy prerokovať.

Viac k témam: Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Bugár: Rozhodnutie o presunutí opozičných návrhov zákonov nebolo bezprecedentné © SITA Všetky práva vyhradené.