Tréner Ramsay chce od nováčikov tvrdú prácu a nasadenie, Šatan je zvedavý na Hrivíka

Hokej Šport

5.11.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia odštartuje sezónu tradične na turnaji o Nemecký pohár. Generálny manažér Miroslav Šatan a hlavný tréner Craig Ramsay nominovali na podujatie do Krefeldu 23 hráčov vrátane troch debutantov. Tesne pred pondelňajším zrazom národného tímu museli vyriešiť viacero ospravedlneniek a urobili až sedem vynútených zmien.

„Na zložení mužstva sme pracovali ešte v nedeľu do noci, ale sme radi, že sa to takto utriaslo. Máme dosť mladé mužstvo. Veľa hráčov dostane šancu, aby nahradili skúsenejších reprezentantov a zároveň majú možnosť zaujať trénerov. Počas sezóny máme viacero turnajov, takže každý, koho chceme vidieť, dostane šancu. Preto pre nás viacero zmien nepredstavuje závažný problém,“ zhodnotil Šatan.

Viaceré ospravedlnenky

Nahustený program v európskych súťažiach sa podpísali na stave hráčov. Zranenia či menšie zdravotné problémy vyradili z hry Vojtecha Zeleňáka, Mária Grmana, Marcela Haščáka, Michala Chovana, Patrika Rybára, Adama Lapšanského a Dávida Šoltésa.

„Hráči to majú ťažké. V úvode sezóny odohrajú veľa zápasov a sú vystavení hrozbe zranení. Navyše, ak niekto nie je v stopercentnom stave, je preňho náročné odohrať tri zápasy za štyri dni. Máme tu však viacerých hráčov, ktorým sme chceli dať šancu a sme radi, že ich uvidíme v akcii,“ povedal Ramsay.

Návrat Hrivíka do „repre“

Kanadský kouč si chcel vyskúšať aj ďalších hráčov, ktorí sa vôbec neocitli v pôvodnej ani zmenenej nominácii. Jedným z nich je Pavol Skalický, aktuálne štvrtý najproduktívnejší hráč českej najvyššej súťaže.

„Rozprávali sme sa s ním a necítil sa dobre, preto nemohol prísť,“ uviedol 68-ročný lodivod, ktorý sa naopak teší na trojicu nováčikov – Andreja Kollára mladšieho, Petra Šišovského a Jakuba Sukeľa. „V minulosti sme otestovali viacero nových hráčov a mali sme s tým dobré skúsenosti. Je možné, že spočiatku budú nervózni, ale očakávam od nich tvrdú prácu a stopercentné nasadenie. Podstatné je, aby išli naplno v tréningoch aj zápasoch a bojovali o svoje miesto,“ doplnil Ramsay.

Slováci odcestujú do dejiska turnaja v stredu. V Krefelde ich od štvrtka do nedele čakajú tri zápasy. Postupne si zmerajú sily so Švajčiarmi, olympijským výberom Ruska a domácimi Nemcami. Jedným z ťahúňov mužstva by mohol byť útočník švédskeho Leksandu Marek Hrivík, ktorý sa vracia do národného tímu po dlhšej odmlke. „Som naňho zvedavý, v ostatných rokoch v reprezentácii chýbal. V minulej sezóne sme ho chceli vidieť, ale limitovali ho zranenia. Verím, že si najcennejší dres oblečie s chuťou a ukáže svoju kvalitu,“ uzavrel Šatan.

Viac k témam: Nemecký pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Tréner Ramsay chce od nováčikov tvrdú prácu a nasadenie, Šatan je zvedavý na Hrivíka © SITA Všetky práva vyhradené.