Brankár Casillas je späť v tréningovom procese, po infarkte bol na ihrisku sám a necelú polhodinku

Futbal Šport

5.11.2019 (Webnoviny.sk) – Viac ako šesť mesiacov absentoval ikonický brankár Iker Casillas na zelenom trávniku vo výstroji. Presne 1. mája totiž na tréningu portugalského tímu FC Porto prekonal infarkt a odvtedy sa dával dokopy.

Ubehol však polrok a 38-ročný gólman je späť. „Šesť mesiacov a tri dni ste boli v skrinke,“ napísal Casillas k fotografii svojich kopačiek na twitteri. Španielsky brankár takýmto spôsobom informoval celý svet, že má za sebou prvý tréning od problémov so srdcom.

Podľa španielskeho denníka AS absolvoval skúsený futbalista na ihrisku približne 20 až 25 minút a bol sám. Zatiaľ nie je známe, kedy a či vôbec ešte zasiahne do súťažného diania. Casillas už pred niekoľkými týždňami informoval o pokroku liečby, vtedy sa pochválil fotografiou z bežeckého pásu, na ktorom naberal kondíciu. „Pracujem na tom,“ napísal vtedy.

Vedenie klubu FC Porto v úvode aktuálnej sezóny zaradilo Casillasa na hráčsku súpisku, čím dalo znamenie, že ráta s jeho návratom do súťažného diania. Medzitým sa skúsený brankár okrem rekonvalescencie a tréningu venuje aj funkcionárskej práci v štruktúrach klubu.

Viac k témam: infarkt
Zdroj: Webnoviny.sk – Brankár Casillas je späť v tréningovom procese, po infarkte bol na ihrisku sám a necelú polhodinku © SITA Všetky práva vyhradené.