Talianska Serie A už má desať potvrdených hráčov s koronavírusom, najviac ich je v Sampdorii

Futbal Šport

14.3.2020 (Webnoviny.sk) – Najvyššia talianska futbalová súťaž už má desať potvrdených prípadov nakazenia koronavírusom medzi svojimi hráčmi. COVID-19 má podľa najnovších správ aj stredopoliar Sampdorie Janov Fabio Depaoli. Depaoli potvrdil túto správu na sociálnych sieťach.

Sampdoria je aktuálne najviac zasiahnutý tím v tomto smere, koronavírus totiž potvrdili aj u jeho piatich spoluhráčov – Manola Gabbiadiniho, Omara Colleyho, Albina Ekdala, Antonina La Guminu a Mortena Thorsbyho.

„Bohužiaľ, pozitívne ma testovali na COVID-19. Chcem však všetkých uistiť, že som v poriadku. Toto neviditeľné monštrum nás zasahuje bez rozdielu, no prijatím správnych opatrení a konaním podľa rád lekárov môžeme vyhrať náš najväčší zápas, aby sme sa vrátili ešte silnejší, ako predtým,“ napísal Dapeoli na instagrame.

Ďalšie tri prípady evidujú v klube AC Fiorentina – nakazení sú Dušan Vlahovič, Germán Pezzella a Patrick Cutrone. V Serie A ako prvého pozitívne testovali Danieleho Ruganiho z Juventusu Turín.

Viac k témam: Koronavírus, Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk – Talianska Serie A už má desať potvrdených hráčov s koronavírusom, najviac ich je v Sampdorii © SITA Všetky práva vyhradené.