Sukeľovci si splnili tajný reprezentačný sen, na izbe budú bývať spolu

Hokej Šport

5.11.2019 (Webnoviny.sk) – Už od mládežníckych kategórií v Liptovskom Mikuláši tvorili bratia Matúš a Jakub Sukeľovci nerozlučnú dvojicu. Spolu si zahrali aj v seniorskom tíme materského klubu, no ich cesty sa neskôr rozdelili. Zatiaľ čo prvý menovaný si zahral na olympijských hrách a majstrovstvách sveta, jeho dvojča sledovalo vystúpenia národného tímu len v televízii alebo z tribúny. Matúš nazbieral vo veku 23 rokov v reprezentácii už rovné tri desiatky štartov a debut v najcennejšom drese čaká tento týždeň aj Jakuba.

Pôvodne v nominácii iba Jakub

Sukeľovci sa totiž ocitli v nominácii Craiga Ramsayho na turnaj o Nemecký pohár v Krefelde. Zaujímavosťou je, že v pôvodnom menoslove hráčov na úvodnú turnajovú previerku sezóny figuroval iba menej skúsený z bratskej dvojice – Jakub, hoci Matúš bol v máji najlepším strelcom slovenskej reprezentácie na domácich MS v hokeji 2019.

„Bol som rád za nomináciu aj vtedy, keď som vedel, že Matúš nejde, ale teraz je to o krajšie. Musím sa sústrediť na seba a ukázať sa v čo najlepšom svetle,“ povedal na pondelňajšom reprezentačnom zraze Jakub Sukeľ, na ktorého o chvíľu nadviazal brat Matúš. „Jakub dostal pozvánku hneď a mne volal pán generálny manažér Šatan až v sobotu, že môžem prísť ako náhradník. Potešil som sa.“

Prestup Matúša do Sparty

Dvadsaťtriročný center prestúpil ešte pred vydareným svetovým šampionátom zo Slovana Bratislava do Sparty Praha a po 17 ligových dueloch má bilanciu 1+2.

„Určite by som bol spokojnejší, keby mi padalo viac gólov, ale snažím sa hrať vždy na sto percent. Sme však prví v tabuľke, takže je to výborné. Máme nabitý tím a ukazujeme kvalitu aj na ľade. Nižší počet bodov na mojom konte je možno aj výsledkom toho, že chodím viac na oslabenia ako na presilovky,“ vysvetľoval Matúš, ktorý patrí v súčasnom slovenskom výbere medzi hráčov s najvyšším počtom štartov v reprezentácii.

„Neviem, či budú odo mňa po vydarených MS väčšie očakávania. Ja sa budem sústrediť na svoju hru,“ doplnil.

Nováčikmi aj Kollár a Šišovský

Naopak, Jakub je absolútnym nováčikom v seniorskej reprezentácii. Okrem neho absolvujú premiéru v národnom tíme v Krefelde už len útočníci Andrej Kollár mladší z Nitry a Peter Šišovský z Detvy.

„Matúša už tréneri dobre poznajú, chodí do reprezentácie častejšie a teraz sa musím ukázať aj ja. Mojou silnou stránkou je dobré korčuľovanie. Verím, že ho využijem aj v zápasoch na turnaji,“ hovoril krídelník Liptovského Mikuláša, ktorý odohral v doterajšom priebehu tipsportligovej sezóny 18 súbojov so ziskom 7 bodov (6+1).

Sukeľovci trávili spolu ako dvojičky v detstve aj počas dospievania veľa času, ale hokejové povinnosti ich v ostatnom období od seba oddelili. Resty z uplynulých mesiacov môžu paradoxne dobiehať v reprezentácii.

„Určite budeme spolu na izbe. Máme sa o čom rozprávať, pretože sme sa dlho nevideli. Ako deti sme o tom tajne snívali. Teraz máme 23 rokov a sme v reprezentácii. Uvidíme, či sa spolu objavíme aj na ľade. Zostavu určí tréner,“ dodal Jakub.

Viac k témam: Nemecký pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Sukeľovci si splnili tajný reprezentačný sen, na izbe budú bývať spolu © SITA Všetky práva vyhradené.