Sezónu ukončili aj u našich západných susedov, česká extraliga je prvýkrát bez majstra

Hokej Šport

12.3.2020 (Webnoviny.sk) – Po slovenskej Tipsport lige, nemeckej DEL, nadnárodnej EBEL či švajčiarskej NLA nedokončí rozbehnutú sezónu 2019/2020 ani ďalšia hokejová súťaž v Európe – česká extraliga.

Vedenie súťaže sa rozhodlo predčasne ukončiť ligový ročník pre núdzový stav vyhlásený v Českej republike v súvislosti so šíriacim sa novým koronavírusom.

Česká vláda vo štvrtok zakázala usporadúvanie verejných podujatí s účasťou vyššou ako 30 ľudí. „Za tohto stavu nie je možné pokračovať, preto došlo k rozhodnutiu o ukončení tejto sezóny,“ povedal podľa webu idnes.cz hovorca Českého zväzu ľadového hokeja Zdeněk Zikmund.

Česká extraliga tak prvýkrát v histórii nebude mať oficiálneho kráľa. Pôvodne sa uvažovalo, že by za majstra vyhlásili víťaza základnej časti z Liberca, ale riaditeľ súťaže Josef Řezníček tento variant odmietol. „Bílí Tygři majú Prezidentský pohár, ten majstrovský tento rok odovzdávať nebudeme,“ povedal.

Viac k témam: česká Tipsport extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Sezónu ukončili aj u našich západných susedov, česká extraliga je prvýkrát bez majstra © SITA Všetky práva vyhradené.