Dostane sa brankár Dúbravka do tímu so zvučnejším menom? Je to len otázka času

Futbal Šport

Fotogaléria: Martin Dúbravka

10.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský reprezentant Martin Dúbravka týždeň čo týždeň skvelým počínaním v „svätyni“ anglického Newcastlu United stúpa vyššie v rebríčku futbalových brankárov na Britských ostrovoch. Tridsaťročný Žilinčan prišiel do mužstva účastníka Premier League začiatkom vlaňajšieho roka a odvtedy sa v Anglicku vyšvihol medzi najvýraznejšie persóny medzi tromi žrďami.

Majiteľ by nepovedal „nie“

Newcastle s ním v októbri podpísal šesťročný kontrakt do leta 2025, napriek tomu sa v súvislosti s Dúbravkom špekuluje o možnom transfere do tímu zvučnejšieho mena.

„Nebyť Dúbravku, Newcastle by mal z ostatných troch zápasov na bodovom konte nulu namiesto sedmičky. Môže byť iba otázka času, keď si ambicióznejšie kluby začnú uvedomovať, aké výkony podáva Martin Dúbravka každý týždeň, mesiac po mesiaci, rok čo rok,“ napísal oficiálny web themag.co.uk.

Podľa uvedeného portálu vôbec nie je vylúčené, že slovenský legionár zmení pôsobisko už počas najbližšej zimy. „Ak by prišla ponuka v hodnote 20 až 30 miliónov libier, vlastník Newcastlu United Mike Ashley by asi nepovedal ´nie´. Zvlášť keď si uvedomíme, že Dúbravka bude mať v januári 31 rokov a klub predtým zaňho zaplatil štyri milióny libier,“ dodáva.

Pôsobivé štatistiky

Dúbravka si od príchodu do Newcastlu drží pôsobivé štatistiky. V Premier League nastúpil v 66 zápasoch po sebe, v ktorých dohromady inkasoval 82-krát.

„Výborné čísla, keď vezmeme do úvahy, že chytá za klub, ktorý neustále bojuje o záchranu,“ poznamenal web themag.co.uk a pripomenul, že od momentu, keď sa Dúbravka stal súčasťou kádra Newcastlu United, iba štyri kluby dostali menej gólov ako „straky“ zo St James‘ Parku – FC Chelsea (78), Tottenham Hotspur (74), Manchester City (50) a FC Liverpool (43).

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Dostane sa brankár Dúbravka do tímu so zvučnejším menom? Je to len otázka času © SITA Všetky práva vyhradené.