Paulína Fialková preteky v Oberhofe výborne rozbehla, ale na tretej streľbe netrafila ani jeden terč

Ostatné športy Šport

12.1.2020 (Webnoviny.sk) – Fínka Kaisa Mäkäräinenová sa stala víťazkou pretekov s hromadným štartom na 12,5 km v rámci 4. kola Svetového pohára v biatlone 2019/20.

V nemeckom Oberhofe predviedla tradične rýchly beh, v náročných poveternostných podmienkach urobila jedinú chybu na strelnici a dala si darček k sobotňajším 37. narodeninám. Na pódiu ju doplnili Nórky Tiril Eckhoffová a Marte Olsbuová Röiselandová. Jediná Slovenka v štartovom poli Paulína Fialková obsadila 20. priečku.

Po úvodných dvoch streľbách mala najlepšiu východiskovú pozíciu Eckhoffová, ktorá vybielila všetkých desať terčov. V stoji však mala presnejšiu ruku Mäkäräinenová.

Rodáčka z Ristijärvi bola pri streľbe dostatočne trpezlivá, vyrovnala sa s nárazmi vetra a v záverečných dvoch streleckých položkách nezaváhala. O druhú priečku súperili do posledných metrov dve Nórky, z ktorých bola napokon rýchlejšia Eckhoffová.

Paulína Fialková začala preteky s hromadným štartom solídne. Po úvodnej streľbe sa pohybovala v elitnej desiatke a po druhej položke poskočila dokonca na tretiu pozíciu. Na tretej streľbe však netrafila ani jeden z piatich terčov a pripravila sa o šancu na dobrý výsledok. S celkovými ôsmimi nepresnými výstrelmi klasifikovali Slovenku na 20. pozícii.

Výsledky – Svetový pohár v biatlone – 4. kolo

Oberhof (Nem.)

Preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km: 1. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 39:58,9 min (1), 2. Tiril Eckhoffová +30,2 s (4), 3. Marte Olsbuová Röiselandová (obe Nór.) +35,0 (3), 4. Dorothea Wiererová (Tal.) +1:08,8 min (5), 5. Denise Herrmannová (Nem.) +1:25,0 (6), 6. Hanna Öbergová (Švéd.) +1:38,0 (5), … 20. Paulína Fialková (SR) +2:36,8 (8)

Viac k témam: biatlon, oberhof, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Paulína Fialková preteky v Oberhofe výborne rozbehla, ale na tretej streľbe netrafila ani jeden terč © SITA Všetky práva vyhradené.