Országh si na lavičku Litvínova vybral ostrieľanú posilu, Sýkora viedol aj SKA Petrohrad

Hokej Šport

20.4.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový tréner Vladimír Országh bude mať vo svojom novom pôsobisku mimoriadne skúseného asistenta. Pomocníkom 42-ročného kouča v českom tíme HC Verva Litvínov sa totiž stal Václav Sýkora. Informáciu priniesol oficiálny web severočeského klubu.

Obaja podpísali na dva roky

Vladimír Országh podpísal s účastníkom českej extraligy zmluvu na dva roky. Rovnakú dĺžku má aj dohoda medzi Litvínovom a Sýkorom. Šesťdesiatsedemročný Sýkora sa do Litvínova vracia po trinástich rokoch, v minulosti však pracoval ako hlavný kouč.

„Pre mňa bol voľbou číslo jeden. Keď som sa dozvedel, že sa naskytla taká možnosť, nebolo čo riešiť. Václav je skúsený tréner, ktorý má obrovský prehľad. Trénoval v špičkových ligách a ja sa rád obklopujem ľuďmi, ktorí ma môžu obohatiť. Veľmi sa teším na našu spoluprácu,“ vyhlásil slovenský kouč Országh na margo svojho nového asistenta.

Vladimír Országh naposledy pôsobil v KHL v Slovane Bratislava, viedol aj Banskú Bystricu a získal s ňou dva majstrovské tituly.

Vyše 30 rokov skúseností

V súčasnosti zastáva post asistenta Craiga Ramsayho v reprezentácii SR, v rovnakej úlohe pôsobil aj v minulosti. Ako hráč získal dve medaily z MS. Zahral si aj v NHL či v najvyššej švédskej súťaži.

Jeho nový asistent Václav Sýkora má cez 30 rokov trénerských skúseností. Sedem sezón pôsobil vo fínskej Liige, takmer šesť sezón v ruskej KHL a viedol aj slávny SKA Petrohrad.

V českej extralige ako hlavný tréner získal dva tituly. Okrem Litvínova pôsobil aj v Kladne, Sparte Praha, Pardubiciach, Znojme, Chomutove a Hradci Králové.

Viac k témam: česká Tipsport extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Országh si na lavičku Litvínova vybral ostrieľanú posilu, Sýkora viedol aj SKA Petrohrad © SITA Všetky práva vyhradené.