Matúš Kozáčik ukončil kariéru, stane sa trénerom brankárov v Plzni

Futbal Šport

19.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský futbalový brankár Matúš Kozáčik sa v 35 rokoch rozhodol ukončil aktívnu kariéru. Z futbalového prostredia však neodchádza a stane sa členom realizačného tímu nového trénera Viktorie Plzeň Adriána Guľu.

Odchod Ticháčka

Rodák z Dolného Kubína bude v tíme aktuálneho českého vicemajstra zastávať funkciu trénera brankárov. Klub, v ktorom Kozáčik nepretržite pôsobil ako hráč od roku 2012, reaguje na odchod Martina Ticháčka, ktorý mal predtým na starosti gólmanov prvého tímu.

„Už dlhšiu dobu som sa v hlave pripravoval na to, že nastane deň, kedy sa moja rola v tíme zmení. Som veľmi rád, že mi tréner a vedenie klubu ponúkli túto možnosť, ktorú som prijal. Na túto rolu sa teším a je to pre mňa obrovská výzva,“ povedal Kozáčik, ktorého cituje oficiálny web Viktorie Plzeň.

Želanie Šádeka

V drese Viktorie odchytal vo všetkých súťažiach viac než 200 duelov a tiež je držiteľom trénerskej UEFA A-licencie a najvyššej brankárskej licencie v Česku.

„Pri hľadaní nového trénera brankárov sme sa spoločne s trénerom Adriánom Guľom zhodli, že Matúš je ideálnou voľnou. Pozná prostredie a je obrovský profesionál, o čom sme sa presvedčovali každý deň. Vždy sa zaujímal o tréningový proces a všetko s ním spojené. Svoje bohaté skúsenosti teraz môže touto cestou posúvať ďalej. Veľmi si ho cením ako skvelého brankára i človeka a som rád, že zostáva súčasťou klubu. V novej etape mu prajem, aby ho práca predovšetkým bavila,“ uviedol generálny manažér Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Matúš Kozáčik okrem Plzne pôsobil aj v cyperskom tíme Anorthosise Famagusta a v oboch najväčších pražských kluboch. Za slovenskú reprezentáciu premiérovo nastúpil v decembri 2006 a celkovo si pripísal 29 štartov. Na európskom šampionáte v roku 2016 sa postavil do bránky vo všetkých štyroch dueloch Slovenska, keď postupne čelil hráčom Walesu, Ruska, Anglicka a napokon Nemecka. Naposledy bol povolaný do reprezentácie na októbrový kvalifikačný zápas s Walesom a rozlúčkový duel trojice reprezentantov proti Paraguaju.

Viac k témam: ukončenie kariéry
Zdroj: Webnoviny.sk – Matúš Kozáčik ukončil kariéru, stane sa trénerom brankárov v Plzni © SITA Všetky práva vyhradené.