Košice v šlágri Tisport ligy zdolali „baranov“, Slovan doma prehral a Poprad dal osem gólov

Hokej Šport

18.12.2019 (Webnoviny.sk) – Hokejisti HC Košice zvíťazili v šlágri 31. kola slovenskej najvyššej súťaže Tipsport ligy, keď si v Steel aréne poradili s úradujúcim šampiónom z Banskej Bystrice 4:2. „Oceliari“ v polovici zápasu viedli po dvoch presilovkových gólov najlepšieho strelca ligy Marcela Haščáka, ktorý potrestal vylúčenia Ivana Ďatelinku a Tomáša Hrnku.

Ešte do druhej prestávky však odpovedal rovnako dvoma presnými zásahmi fínsky kanonier Joona Jääskeläinen. Rozhodujúci moment prišiel napokon v 57 min., keď napol sieť český útočník Dávid Květoň a potešil 5822 divákov na košických tribúnach. V závere po prihrávke štvorbodového Haščáka ešte pridal gólovú poistku pridal Jakub Suja, ktorý spečatil siedme víťazstvo Košíc v sérii.

Michalovce utŕžili debakel

Oveľa jasnejší priebeh malo východniarske derby medzi Popradom a Michalovcami s výsledkom 8:2. Úvodná tretina sa pod Tatrami skončila nerozhodne po góloch Mateja Paločka a Christopha Lalancetta, ale druhé dejstvo patrilo „kamzíkom“.

V ich drese sa postupne presadili Samuel Takáč, Jörgen Karterud a dvakrát Lukáš Handlovský. Podobný obraz hry pokračoval aj v záverečnej tretine. Do čierneho namieril Patrik Svitana, druhý gól v zápase pridal Takáč a Handlovský skompletizoval hetrik. Za hostí iba kozmeticky korigoval Jakub Linet.

Miškovec zdolal Slovan

Líder tabuľky nečakane zaváhal v domácom prostredí s maďarským DVTK Jegesmedvék Miškovec. Slovan Bratislava síce v dueli dvakrát viedol po góloch Tomáša Ziga s Jindřichom Abdulom, ale Davis Vandane s Tamásom Reszeghom dokázali v oboch prípadoch vyrovnať.

V závere sa zdalo, že stretnutie dospeje do predĺženia, ale nestalo sa tak. Tridsaťosem sekúnd pred koncom riadneho hracieho času putoval na trestnú lavicu obranca Martin Štajnoch a o desať sekúnd neskôr zabezpečil hosťom tri body Francis Beauviller. „Belasí“ majú pred druhými Košicami štvorbodový náskok, ale východniari odohrali o dva zápasy menej.

Úspešný návrat do ligového kolotoča po reprezentačnej prestávke zažili hráči HK Nitra, ktorí zdolali hokejistov Liptovského Mikuláša tesne 2:1. Darilo sa aj Trenčanom, na ľade Nových Zámkov zvíťazili 4:3 po predĺžení vďaka gólu Tomáša Starostu. Zvolen naopak nepochodil v Budapešti a miestnemu MAC podľahol 2:5.

Tipsport liga 2019/2020 – 31. kolo

streda

HC Košice – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 18. Haščák (Majdan, Skokan), 22. Haščák (Skokan, Květoň), 57. Květoň (Skokan, Haščák), 60. Suja (Haščák) – 33. Jääskeläinen (Southorn), 38. Jääskeläinen (Hrnka, Hohmann)

MAC Budapešť (Maď.) – HKM Zvolen 5:2 (4:2, 0:0, 1:0)
Góly: 6. Orban, 7. Terbócs, 12. K. Nagy (Terbócs, Pitt), 17. Majoross (Terbócs, K. Nagy), 55. Bodó (Langkow) – 3. S. Tomko (Štrauch, Tibenský), 13. Špirko (Betker)

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 33. Čaládi, 38. Tábi – 23. Kramár (Kriška, J. Sukeľ)

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 8:2 (1:1, 4:0, 3:1)
Góly: 16. Matej Paločko, 28. S. Takáč (P. Svitana, Ťavoda), 28. Karterud, 30. Handlovský (Preisinger, Vandas), 40. Handlovský (Preisinger), 41. P. Svitana (Zagrapan, D. Brejčák), 46. Takáč (Erving), 59. Handlovský – 9. Lalancette (Mašlonka, Dalhuisen), 48. Linet (Vorobiev, Hvila)

HC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 3:4 po predĺžení (0:0, 3:1, 0:2 – 0:1)
Góly: 25. Holovič (T. Pospíšil, Stupka), 37. T. Pospíšil (Hatala, Stupka), 39. Stupka (Ordzovenský, Pavlas) – 24. Valach (Balán, Lapšanský), 43. Sojčík (Štach), 53. Alderson, 65. Starosta (Alderson)

HC Slovan Bratislava – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Góly: 1. Zigo (Puliš), 34. Abdul (Sersen, Zigo) – 14. Vandane (Vas, Galanisz), 44. Reszegh (Beauviller, Vas), 60. Beauviller (Vas, Vandane)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice v šlágri Tisport ligy zdolali „baranov“, Slovan doma prehral a Poprad dal osem gólov © SITA Všetky práva vyhradené.