Koronavírus ovplyvnil aj čínsku Super League, dlhšie voľno bude mať aj Marek Hamšík

Futbal Šport

31.1.2020 (Webnoviny.sk) – Čínska futbalová federácia (CFA) v piatok oznámila odklad začiatku novej sezóny domácej najvyššej súťaže na neurčito. Dôvodom sú obavy zo šírenia nebezpečného koronavírusu, ktorý pripravil v krajine o život viac ako 200 ľudí.

Sezóna mala začať 22. februára

Nový ročník Super League, v ktorej pôsobí aj kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík vo farbách Ta-lienu I-fang, mal odštartovať 22. februára a vyvrcholiť 31. októbra. Vedenie súťaže však bude musieť upraviť pôvodný harmonogram.

„V snahe o celonárodnú kooperáciu v boji proti vírusu a ochranu zdravia všetkých ľudí, ktorí sú prepojení s futbalom v krajine, sa CFA rozhodla posunúť začiatok sezóny vo všetkých domácich súťažiach,“ píše sa v oficiálnom stanovisku federácie.

Ázijská futbalová konfederácia zároveň nariadila všetkým štyrom čínskym klubom v ázijskej Lige majstrov, aby prvé tri zápasy v tejto súťaži odohrali na trávnikoch súpera.

Zrušené viaceré športové podujatia

Obavy o bezpečnosť športovcov aj divákov už vyhnali z Číny viacero podujatí. Svetová atletika musela v stredu tohtoročné halové majstrovstvá sveta v Nan-ťingu presunúť na marec 2021.

Februárové preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní úplne zrušili, duely olympijskej kvalifikácie vo futbale a basketbale, kvalifikačný turnaj v boxe či turnaj nižšej divízie majstrovstiev sveta hokejistov do 18 rokov presunuli resp. presunú do bezpečnejších dejísk.

Ohrozená je aj Veľká cena Číny v rámci seriálu F1, ktorá je na programe 19. apríla v Šanghaji.

Viac k témam: koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus ovplyvnil aj čínsku Super League, dlhšie voľno bude mať aj Marek Hamšík © SITA Všetky práva vyhradené.