Kedy sa dohrá Liga majstrov a Európska liga? Všetko chcú stihnúť za dva týždne

Futbal Šport

15.4.2020 (Webnoviny.sk) – Európská futbalová únia (UEFA) a Európska klubová asociácia (ECA) plánujú dohrať aktuálnu edíciu 2019/2020 v kontinentálnych pohárových súťažiach v priebehu dvoch augustových týždňov. Takýto scenár by Lige majstrov a Európskej lige umožnil štart nasledujúceho ročníka 2020/2021 po septembrovom asociačnom termíne.

Obe organizácie sa naďalej zameriavajú na ukončenie domácich ligových súťaží, ku ktorému by mohlo dôjsť počas júla.

Viac o téme: Koronavírus

Ako uviedla španielska rozhlasová stanica Cadena SER či web denníka AS, práve august by mohol poslúžiť európskym pohárom, kde by sa štvrťfinále, semifinále a finále mohli odohrať za dva týždne. Táto myšlienka by spočívala v tom, že v každej z týchto fáz by sa hralo na jeden zápas na neutrálnej pôde bez divákov. Nie všetky kluby však s týmto plánom súhlasia.

UEFA ešte začiatkom apríla až do ďalšieho oficiálneho vyhlásenia predĺžila pozastavenie oboch pohárových súťaží na „starom kontinente“ – LM a EL.

Podľa britského denníka The Independent kompetentní viedli podrobné diskusie týkajúce sa dokončenia aktuálneho ročníka a všetky zúčastnené strany sa údajne zhodli na tom, že edícia 2019/2020 bude dokončená bez ohľadu na to, kedy sa tak stane.

Viac k témam: Európska liga UEFA, Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Kedy sa dohrá Liga majstrov a Európska liga? Všetko chcú stihnúť za dva týždne © SITA Všetky práva vyhradené.