Jokerit Helsinki nenastúpi na 2. kolo play-off KHL, čaká sa na reakciu vedenia súťaže

Hokej Šport

14.3.2020 (Webnoviny.sk) – Ruská hokejová KHL je jednou z posledných súťaží na celom svete, ktorú ešte neprerušil alebo neodložili ako preventívne opatrenie pred šíriacim sa koronavírusom.

Všetko však môže zmeniť odstúpenie fínskeho klubu Jokerit Helsinki z vyraďovacej časti pred začiatkom druhého kola. V semifinále konferencia mali hrať „žolíci“ proti SKA Petrohrad. Informáciu potvrdilo vedenie Jokeritu na svojom webe.

Séria medzi Jokeritom a SKA sa mala začať v utorok v Petrohrade, po štvrtkovom druhom súboji v Rusku sa mali dva zápasy hrať vo Fínsku v sobotu 21. a v pondelok 26. marca.

Všetky zápasy sa mali hrať bez prítomnosti divákov na tribúnach, tak hlásili v piatok oba kluby na svojich weboch.

Správu o odstúpení Jokeritu z KHL najprv priniesli fínske médiá Italehti či Yle.fi, neskôr prišlo aj oficiálne vyjadrenie vedenia „žolíkov“.

Je otázne, ako budú Rusi postupovať v tomto prípade. Moskovská centrála zatiaľ súťaž neprerušila, no ani úplne nevylúčila verejnosť z týchto súbojov. Prijala iba opatrenia na obmedzenie počtu fanúšikov na tribúnach.

Viac k témam: KHL, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Jokerit Helsinki nenastúpi na 2. kolo play-off KHL, čaká sa na reakciu vedenia súťaže © SITA Všetky práva vyhradené.