Futbalistov Slovana čaká mesačné sústredenie v Turecku, absolvujú tam aj osem prípravných zápasov

Futbal Šport

17.12.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Slovana Bratislava si v týchto dňoch užívajú zaslúžené voľno, veď v jesennej časti odohrali až 36 súťažných duelov, čo je vôbec najviac zo všetkých európskych tímov.

Zimnú prípravu začnú 6. januára budúceho roka a pred pokračovaním bojov vo Fortuna lige ich čaká osem priateľských stretnutí. Tie odohrajú „belasí“ v Turecku, pričom sa budú konfrontovať aj s mužstvami ako Rubin Kazaň či Ludogorec Razgrad.

Prvý oficiálny tréning čaká mužstvo pod vedením Jána Kozáka ml. vo štvrtok 9. januára a následne sa úradujúci slovenský majster presunie do tureckého Beleku, kde absolvuje takmer mesačné sústredenie.

Najlepšie podmienky

„Naším zámerom je, aby celá príprava prebiehala v najlepších možných podmienkach. Nemalo by veľký zmysel trénovať v zime a na snehu, kde môže dôjsť k zraneniam. V Turecku budeme mať k dispozícii kvalitnejšie hracie plochy, špičkové možnosti na regeneráciu a v neposlednom rade veľa súperov, s ktorými odohráme náročné prípravné zápasy,“ vyjadril sa pre klubový web Slovana športový riaditeľ Richard Trutz.

S rokom 2019, v ktorom sa Slovan predstavil aj v skupinovej časti Európskej ligy, panuje v bratislavskom klube spokojnosť. V najvyššej súťaži má 10-bodový náskok pred tandemom Žilina, Dunajská Streda, no „belasí“ nechcú zaspať na vavrínoch.

„Mužstvo sa má stále kam posunúť. Na športovom úseku sme si zadefinovali cieľ zlepšiť sa po každej stránke. Na jar nás už síce čaká menej zápasov než na jeseň, ale chceme urobiť všetko pre to, aby sme sa pripravili čo najlepšie a boli úspešní v lige aj v pohári,“ pokračoval Trutz.

Výzva pre tímy

Športový riaditeľ ŠK Slovan Bratislava tiež uviedol, že do Turecka by malo cestovať 22 hráčov a štyria brankári. K tímu by sa mali pripojiť aj Aleksandar Čavrič a Dávid Strelec, ktorí boli dlhodobo zranení. V príprave odohrá deväťnásobný majster Slovenska osem duelov, pričom jeden je ešte v štádiu riešenia.

Slovanisti sa môžu tešiť na ruské duo FC Orenburg, Rubin Kazaň, čeliť budú dvom bieloruským klubom Dinamo Brest a Šachtor Soligorsk, tiež vyzvú poľskú Wislu Plock a napokon aj bulharského šampióna Ludogorec Razgrad, ktorý bude viesť český tréner Pavel Vrba.

Zoznam prípravných zápasov slovenského futbalového majstra v rámci sústredenia v Turecku:

18. január: FC Orenburg (Rusko) – ŠK Slovan Bratislava
22. január: Wisla Plock (Poľsko) – ŠK Slovan Bratislava
25. január: FC Rubin Kazaň (Rusko) – ŠK Slovan Bratislava
29. január: FC Karpaty Ľvov (Ukrajina) – ŠK Slovan Bratislava
1. február: FC Dinamo Brest (Bielorusko) – ŠK Slovan Bratislava
1. február: FC Šachťor Soligorsk (Bielorusko) – ŠK Slovan Bratislava
7. február: Ludogorec Razgrad (Bulharsko) – ŠK Slovan Bratislava
* jeden zápas je v štádiu riešenia

Viac k témam: prípravné zápasy
Zdroj: Webnoviny.sk – Futbalistov Slovana čaká mesačné sústredenie v Turecku, absolvujú tam aj osem prípravných zápasov © SITA Všetky práva vyhradené.