Futbalisti FC Barcelona sa vzdali 70 percent platu, oficiálne to deklaroval hviezdny Lionel Messi

Futbal Šport

30.3.2020 (Webnoviny.sk) – Krízový stav spôsobený pandémiou koronavírusu v španielskom futbale prinútil futbalistov FC Barcelona k ráznemu opatreniu. Hráči úradujúceho španielskeho majstra sa vzdali 70% z platu, čo oficiálne deklaroval hviezdny Argentínčan Lionel Messi.

Viac o téme: Koronavírus

„Pokiaľ bude trvať núdzový stav, vzdávame sa 70% z našich platov. Zároveň pomôžeme klubu, aby bol v tomto ťažkom období vyplácať ostatných zamestnancov na 100%,“ napísal Lionel Messi na sociálnej sieti.

Gandiózne gesto

Jeho príspevok na twitteri začali zdieľať aj ostatní hráči katalánskeho veľkoklubu. Gandiózne gesto nezostalo bez povšimnutia u sledovateľov Messiho.

„Veľká vec toto! Gratulujem, si exemplárny príklad pre všetkých, ako vždy,“ napísal Messimu jeho niekdajší spoluhráč Xavi Hernández. „Som hrdý na vás všetkých,“ skonštatoval ďalší niekdajší člen hviezdneho zoskupenia FC Barcelona Carles Puyol.

Messi uviedol na pravú mieru aj informácie z viacerých španielskych médií, že hráči mali spočiatku veľký problém s priškrtením finančného kohútika a nechceli sa podvoliť rozhodnutiu vedenia klubu. Tieto správy priniesli aj najväčšie španielske športové weby ako Marca či Mundo Deportivo.

Súhlas so znížením platov

„Nie je to pravda. Od začiatku sme chápali výnimočnosť situácie, ktorá nastala, a súhlasili sme so znížením platov. Vždy sme sa snažili tomuto klubu pomáhať a párkrát v minulosti vyšla iniciatíva aj od nás hráčov,“ referoval Lionel Messi, držiteľ Zlatej lopty, určenej pre najlepšieho hráča sveta za rok 2019.

Španielsko patrí k najviac postihnutým krajinám sveta v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19. Na Pyrenejskom polostrove malo pozitívny test na nový koronavírus už takmer 80-tisíc ľudí, viac ako 7-tisíc z nich nákaze podľahlo zväčša v kombinácii s inými ochoreniami.

Viac k témam: Koronavírus, plat, Zlatá lopta
Zdroj: Webnoviny.sk – Futbalisti FC Barcelona sa vzdali 70 percent platu, oficiálne to deklaroval hviezdny Lionel Messi © SITA Všetky práva vyhradené.