Federer sa nestal švajčiarskym športovcom roka, jednotkou je „schwinger“ Stucki

Šport Tenis

17.12.2019 (Webnoviny.sk) – Tenista Roger Federer sa nestal po ôsmy raz v kariére najlepším športovcom Švajčiarska. V prestížnej ankete, v ktorej hlasujú novinári, televízni diváci aj športovci predstihol rekordéra v počte víťazstiev Christian Stucki.

Anketu založili v roku 1950

Takmer dvojmetrový a 140 kg vážiaci zápasník je predstaviteľ národného športu „schwingen“, čo je švajčiarska verzia wrestlingu. Najlepších švajčiarskych športovcov odmenili na galavečere v štúdiu televízie SRF v Zürichu.

Stucki je vôbec prvý „schwinger“, ktorý sa stal športovcom roka vo Švajčiarsku od založenia ankety v roku 1950. Stucki získal 30,31 percenta hlasov, kým finalista tohtoročného Wimbledonu Federer 21,59 percenta.

Vlaňajší víťaz až na treťom mieste

Na treťom mieste skončil vlaňajší víťaz horský cyklista Nino Schurter s 15,99 percenta. Medzi ženami triumfovala šprintérka Mujinga Kambundjiová s 38,46 percenta hlasov, bronzová medailistka v behu na 200 m z majstrovstiev sveta v Dauhe.

Druhá skončila zjazdová lyžiarka Wendy Holdenerová (17,40 percenta) a tretia tenistka so slovenskými rodičmi Belinda Bencicová (14,90 percenta). V paralympijskej sekcii triumfovala atlétka – vozíčkarka Manuela Schärová a prvým laureátom novozavedenej Ceny MVP sa stal hokejista Roman Josi.

Viac k témam: Športovec roka
Zdroj: Webnoviny.sk – Federer sa nestal švajčiarskym športovcom roka, jednotkou je „schwinger“ Stucki © SITA Všetky práva vyhradené.