Cristiano Ronaldo prežíva ťažké chvíle, jeho matka skončila v nemocnici

Futbal Šport

3.3.2020 (Webnoviny.sk) – Cristiano Ronaldo momentálne prežíva ťažké nefutbalové chvíle. Jeho matku previezli v utorok do nemocnice na portugalskom ostrove Madeira s diagnózou mozgová príhoda. Podľa portugalských médií stav Marie Dolores Aveirovej je stabilizovaný, ale v najbližších hodinách podstúpi viacero rozličných testov.

Prekonala rakovinu prsníka

Ronaldo údajne nebude k dispozícii svojmu tímu Juventusu Turín v stredajšom odvetnom zápase semifinále Coppa Italia proti AC Miláno (prvý zápas sa v Miláne skončil 1:1). Futbalista známy pod skratkou CR7 by mal dať prednosť návšteve chorej mamy vo svojej vlasti.

Fotogaléria: Cristiano Ronaldo

Matka portugalskej superhviezdy svetového futbalu nemá ľahký život. V roku 2007 prekonala rakovinu prsníka a choroba sa jej vrátila o 12 rokov neskôr. Opäť musela bojovať a podstúpiť ožarovanie. Maria Dolores vyrastala v chudobe a už ako 6-ročná prišla o svoju mamu.

Otec sa jej potom zbavil tak, že ju poslal do detského domova, kde bývala zneužívaná. Neskôr pri výchove troch detí nemohla veľmi rátať s pomocou manžela, ktorý ako vojak pôsobil v bývalých portugalských kolóniách Angole či Mozambiku.

Meno dostal po americkom prezidentovi

Keď v roku 1984 prišiel na svet najmladší Cristiano, vinou zlej finančnej situácie dokonca uvažovala o potrate.

„Postupne sme si ho všetci obľúbili ako najmladšieho v rodine. Meno dostal po americkom prezidentovi Reaganovi. Bol to taký náš malý brat,“ cituje Ronaldovu mamu belgický portál hln.be.

V roku 2005 Maria Dolores stratila manžela – alkoholika, ktorý zomrel na rakovinu pečene. Zároveň už tušila. že z jej syna rastie svetový futbalista. V posledných rokoch sa práve ona najviac starala o štyri deti CR7: Cristiana juniora, dvojičky Matea a Evu a najmladšiu Alanu Martinu.

Viac k témam: Coppa Italia
Zdroj: Webnoviny.sk – Cristiano Ronaldo prežíva ťažké chvíle, jeho matka skončila v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.