Andrej Martin si nezahrá vo finále v Córdobe, ale v rebríčku ATP bude najvyššie v kariére

Šport Tenis

9.2.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Andrej Martin si nezahrá vo finále dvojhry na turnaji ATP Tour 250 na antuke v argentínskej Córdobe. Martin v semifinále prehral s nasadenou trojkou Čiľanom Christianom Garínom 6:2, 2:6, 2:6.

Vstup do tretieho setu mu nevyšiel

V takmer dvojhodinovom boji Martinovi nevyšiel vstup do tretieho setu a po dvoch stratených podaniach prehrával 1:4. Napokon jeho súper, ktorému patrí v rebríčku ATP 31. priečka, premenil prvý mečbal pri svojom podaní.

Stále zostáva v platnosti, že 30-ročný Martin si zahral vo finále na hlavnom okruhu ATP iba raz – na sklonku júla 2016 v chorvátskom Umagu. Jeho skvelé výkony v Córdobe sa však prejavia v rebríčkovom postavení.

Nové kariérne maximum

V pondelkovom vydaní renkingu ATP by mu mala patriť 93. pozícia, čo bude v jeho prípade nové kariérne maximum. Dosiaľ ním bolo 98. miesto práve po skončení turnaja v Umagu v lete 2016.

Súperom Garína vo finále bude turnajová jednotka Argentínčan Diego Schwartzman. Aj ten musel v semifinále zvládnuť trojsetový súboj, Srba Lasla Djereho (4.) zdolal 6:1, 1:6, 6:2. Schwartzman (14. v rebríčku ATP) zabojuje o štvrtý turnajový titul v kariére, Garín o tretí.

Córdoba – dvojhra mužov – semifinále

Christian Garín (Čile-3) – Andrej Martin (SR) 2:6, 6:2, 6:2
Diego Schwartzman (Arg.-1) – Laslo Djere (Srb.-4) 6:1, 1:6, 6:2

Viac k témam: ATP World Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Andrej Martin si nezahrá vo finále v Córdobe, ale v rebríčku ATP bude najvyššie v kariére © SITA Všetky práva vyhradené.