Zomrela herečka Claudine Auger, prvá francúzska Bond Girl

Film a TV Kultúra

20.12.2019 (Webnoviny.sk) – Vo veku 78 rokov zomrela francúzska herečka Claudine Auger, známa najmä z bondovky Thunderball (1965), v ktorej sa ukázala po boku Seana Conneryho. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na jej agentúru Time Art, podľa ktorej skonala po dlhej chorobe v stredu v Paríži.

Auger začínala ako modelka a v roku 1958 reprezentovala Francúzsko na súťaži Miss World, kde skončila druhá. Čoskoro sa vypracovala aj v herectve a začala získavať filmové roly, napríklad vo filme Železná maska z roku 1962.

V roku 1965 sa preslávila na celom svete ako Domino v spomínanom filme Thunderball. Bola pritom prvou Bond Girl, ktorá pochádzala z Francúzska. Neskôr tiež vyšlo najavo, že pre ňu túto úlohu upravili na mieru, pretože Domino mala byť pôvodne Talianka.

V kariére pokračovala koncom šesťdesiatych a v sedemdesiatych rokoch minulého storočia najmä účinkovaním vo francúzskych a talianskych filmoch. Medzi najznámejšie patria napríklad kriminálne trilery L’homme de Marrakech (1966) a Poviedka o policajtovi (1975) alebo romantická tragédia Un peu de soleil dans l’eau froide (1971).

Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrela herečka Claudine Auger, prvá francúzska Bond Girl © SITA Všetky práva vyhradené.