K veľkej automobilovej štvorke sa pridáva aj slovenský Samsung, výrobu preruší zatiaľ na týždeň

Ekonomika

20.3.2020 (Webnoviny.sk) – Na zoznam veľkých fabrík, ktoré na Slovensku pre šírenie koronavírusu odstavujú výrobu, sa pridá aj Samsung. Ako informuje juhokórejský portál kbs.co.kr, spoločnosť v piatok informovala, že fabrika Samsung na Slovensku zostane zatvorená na týždeň od pondelka 23. marca.

Viac o téme: Koronavírus

Spoločnosť tento krok prijala ako preventívne opatrenie na ochranu bezpečnosti jej zamestnancov a na zabránenie ďalšieho šírenia nového koronavírusu. Fabriky Samsungu v Poľsku a Maďarsku však zostávajú naďalej v normálnej prevádzke.

K automobilkám sa pridal aj Continental

Koronavírus výrazne zasiahol aj do prevádzky automobiliek na Slovensku. Od utorka 17. marca dočasne prerušila výrobu spoločnosť Volkswagen Slovakia predbežne na dva týždne. Od štvrtka 19. marca k rovnakému kroku pristúpila aj trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia. Prerušenie výroby má predbežne trvať do piatku 27. marca.

Výrobné linky v reakcii na šírenie nového koronavírusu odstavil v piatok 20. marca aj nitriansky Jaguar Land Rover a z rovnakého dôvodu preruší výrobu na dva týždne od pondelka 23. marca aj žilinská Kia Motors Slovakia. Ku krátkemu prerušeniu prevádzky pristúpil aj jeden z najväčších zamestnávateľov na Považí, spoločnosť Continental.

Spoločnosti sa aj bez koronavírusu príliš nedarí

Samsung Electronics Slovakia pôsobí na Slovensku od roku 2002. Sústreďuje sa na veľkoformátové televízory a monitory s ultra vysokým rozlíšením obrazu.

Spoločnosti sa pritom v posledných rokoch nedarí, zastavila výrobu v menšom z dvojice slovenských závodov vo Voderadoch a začiatkom tohto roka sa v médiách objavili správy o tom, že by zo závodu v Galante malo odísť asi 500 zamestnancov.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Groupe PSA Slovakia, Kia Motors Slovakia, Koronavírus, priemyselná výroba, Volksbank Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – K veľkej automobilovej štvorke sa pridáva aj slovenský Samsung, výrobu preruší zatiaľ na týždeň © SITA Všetky práva vyhradené.