Huawei žiada súd v USA o zrušenie zákazu používania vládnych subvencií na nákup jej zariadení

Ekonomika Informatika

5.12.2019 (Webnoviny.sk) – Čínsky technologický gigant Huawei požiadal americký federálny súd, aby zrušil pravidlo, ktoré z bezpečnostných dôvodov zakazuje vidieckym telekomunikačným firmám v USA používať vládne subvencie na nákup zariadení Huawei.

Rozhodnutie založené na politike

Čínska firma v podaní na federálny súd v New Orleans uviedla, že americká Federálna komisia pre telekomunikácie (FCC) konala neprimerane, keď minulý mesiac odhlasovala zákaz používania vládnych subvencií na nákup zariadení čínskych spoločností Huawei a ZTE Corp.

Toto rozhodnutie „je založené na politike, nie na bezpečnosti,“ povedal hlavný právnik firmy Huawei Song Liuping.

Čínsky technologický gigant upozornil, že rozhodnutie FCC poškodí americké vidiecke telekomunikačné firmy, pretože ostatní veľkí dodávatelia telekomunikačných zariadení, ako sú Nokia a Ericsson, sú drahší.

Odmietajú americké obvinenia

Firma Huawei sa s ťažkosťami snaží udržať globálny predaj svojich smartfónov a zariadení pre telekomunikačné siete po tom, ako USA v máji prijali sankcie.

Spoločnosť Huawei, ktorá tvrdí, že je firmou vlastnenou zamestnancami a nie je spojená s vládou, odmieta americké obvinenia, že je bezpečnostnou hrozbou.

Viac k témam: obchodná vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Huawei žiada súd v USA o zrušenie zákazu používania vládnych subvencií na nákup jej zariadení © SITA Všetky práva vyhradené.