Svet pozná meno nového najstaršieho muža planéty, rekord drží aj vo Veľkej Británii

Zaujímavosti

27.2.2020 (Webnoviny.sk) – Najstarším mužom na svete sa stane 111-ročný bývalý učiteľ z anglického grófstva Hampshire. Boba Weightona, ktorý sa narodil 29. marca 1908, vymenujú za nového držiteľa rekordu po tom, čo cez víkend zomrel 112-ročný Japonec.

Čitecu Watanabe naposledy vydýchol v nedeľu, len niekoľko dní po prevzatí príslušného certifikátu od predstaviteľov organizácie Guinnessove svetové rekordy.

Weighton z mesta Alton to komentoval slovami: „Necítim skutočnú spokojnosť, pretože to znamená, že niekto iný zomrel. Jednoducho to akceptujem ako fakt.“ Weighton je už pritom najstarším mužom v Anglicku aj v celej Británii. Titul najstaršieho človeka na ostrovoch zdieľa s Joan Hocquardovou, ktorá sa narodila v rovnaký deň.

Na svete však žije ešte približne 50 žien, ktoré sú staršie ako britskí rekordéri. Najstaršou osobou na svete je 117-ročná Japonka Kane Tanaka, ktorá žije v domove dôchodcov vo Fukuoke.

Viac k témam: Guinessove svetové rekordy, najstarší muž, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk – Svet pozná meno nového najstaršieho muža planéty, rekord drží aj vo Veľkej Británii © SITA Všetky práva vyhradené.