Študenti zriadili telefonickú linku pre seniorov v izolácii, potešiť ich môžu vtipy či básne

Zaujímavosti

26.4.2020 (Webnoviny.sk) – Študenti z kanadského Calgary vytvorili telefonickú linku s cieľom pomôcť seniorom v domácej izolácii. Projekt nazvali Joy 4 All (v preklade Radosť pre všetkých, pozn, SITA). Po vytočení telefónneho čísla si môže volajúci určiť, čo by rád počul – vtip, báseň či pozitívnu správu.

Viac o téme: Koronavírus

Databázu nahrali vopred a pravidelne ju aktualizujú, pričom vítaná je aj vlastná tvorba. Nové príspevky chcú zabezpečiť po celý čas trvania pandémie koronavírusu.

Koordinátorka projektu Katie Mahon pre CNN uviedla, že žiaci a mládež chcú takýmto spôsobom dať starším a izolovaným ľuďom najavo pocit spolupatričnosti.

„Uvedomili si, že nie každý má prístup k smart zariadeniam a internetu, alebo nemá potrebné technické zručnosti, takže sa rozhodli vytvoriť most so seniormi cez telefonickú linku,“ objasnila.

„Spustili sme to pred menej ako týždňom a zaznamenali sme už viac ako 1800 telefonátov a stále pribúdajú ďalšie,“ dodala Mahon.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, seniori, telefonovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Študenti zriadili telefonickú linku pre seniorov v izolácii, potešiť ich môžu vtipy či básne © SITA Všetky práva vyhradené.