Prezident Museveni natočil netradičné video pre ľudí, aby ich motivoval zostať doma

Zaujímavosti

9.4.2020 (Webnoviny.sk) – Netradičným spôsobom vo štvrtok apeloval na obyvateľov, aby počas pandémie koronavírusu zostali doma, prezident Ugandy Yoweri Museveni.

Viac o téme: Koronavírus

Natočil inštruktážne video, v ktorom občanom vysvetľuje, že športovať sa dá veľmi dobre aj doma, čo sa snaží dokumentovať aj vlastnou pohybovou aktivitou zobrazenou na videu. Sedemdesiatpäťročný politik sa ukázal byť vitálnym človekom, ktorý aj vo vysokom veku pomerne dobre zvláda fyzickú záťaž.

Prezident vysvetľuje, že ak sa chce niekto v týchto dňoch venovať športu, je to dobre, no nesmie to robiť vonku, pretože chodiť von je okrem tých najnevyhnutnejších prípadov zakázané.

Následne je vidno, ako prezident behá bosý dokola po svojej veľkej pracovni. „Môžete spraviť toľko kôl, koľko len chcete,“ oznamuje vzápätí politik a nakoniec ešte urobí tridsať kľukov.

Yesterday, I discouraged people who have been jogging in groups, exposing themselves to risk amidst the COVID-19 pandemic. You do not have to go outdoors to exercise. Here is my demonstration of how you can exercise indoors and stay safe. pic.twitter.com/Ulbj6vGOYQ— Yoweri K Museveni (@KagutaMuseveni) April 9, 2020

Viac k témam: cvičenie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Museveni natočil netradičné video pre ľudí, aby ich motivoval zostať doma © SITA Všetky práva vyhradené.