Denník The New York Times si uctil obete koronavírusu, tisíckam zosnulým venoval titulnú stranu

Zaujímavosti

24.5.2020 (Webnoviny.sk) – Americký denník The New York Times venoval titulnú stranu svojho nedeľňajšieho vydania obetiam pandémie nového koronavírusu. Pokrývajú ju mená tisícok ľudí z celých Spojených štátov s krátkymi popismi z ich nekrológov.ň

Viac o téme: Koronavírus

Mená sú zoradené do šiestich stĺpcov pod titulkom „Úmrtia v Spojených štátoch sa blížia k 100-tisíc, nevyčísliteľná strata“. „Neboli to jednoducho mená na zozname. Boli nami,“ uvádza sa ďalej v podtitulku.

Zoznam, ktorý tvorí len text, je na mieste, kde sú obyčajne okrem článkov aj fotografie a grafiky. Podľa Simone Landon z grafického oddelenia novín sa vzhľadom nedeľňajšieho vydania snažili sprostredkovať rozsiahlosť a rozmanitosť stratených životov.

Podľa údajov Johns Hopkins University v Spojených štátoch potvrdili ochorenie COVID-19 u vyše 1,6 milióna ľudí a viac ako 97-tisíc v jeho dôsledku zomrelo.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, obete, Pandémia, The New York Times
Zdroj: Webnoviny.sk – Denník The New York Times si uctil obete koronavírusu, tisíckam zosnulým venoval titulnú stranu © SITA Všetky práva vyhradené.