Brat si kvôli chorej sestre necháva narásť dlhé vlasy, aby jej z nich dal vyrobiť parochňu

Zaujímavosti

9.2.2020 (Webnoviny.sk) – Šestnásťročný Newt Johnson z Texasu si necháva narásť dlhé vlasy, z ktorých chce dať vyrobiť parochňu pre svoju chorú sestru. Jedenásťročnej Maggie Johnson nedávno diagnostikovali granulomatózu s polyangiitídou, pričom v októbri prestala navštevovať školu.

Po tom, ako začala podstupovať chemoterapiu a dialýzu, jej vypadali vlasy. Brat sa musel rozhodnúť, či sa nechá ostrihať alebo odíde zo školy, ktorá chlapcom nepovoľuje mať dlhé vlasy.

Napokon odišiel z Poth High School a rozhodol sa pre domáce štúdium, až pokým mu narastú dostatočne dlhé vlasy. Tie musia mať 20 až 35 centimetrov. Syna podporujú aj rodičia.

Školský obvod Poth daroval rodine tritisíc dolárov (v prepočte približne 2700 eur) a dievčaťu poslali aj stovky pohľadníc od študentov a personálu.

„Nikdy sa to netýkalo nevôle pomôcť chorému dieťaťu,“ objasnila zástupkyňa obvodu Paula Renken s tým, že pravidlá treba dodržiavať.

Viac k témam: škola, vlasy
Zdroj: Webnoviny.sk – Brat si kvôli chorej sestre necháva narásť dlhé vlasy, aby jej z nich dal vyrobiť parochňu © SITA Všetky práva vyhradené.