Zelenskyj a Putin by mohli v Kazachstane vyriešiť rusko-ukrajinský konflikt, navrhol Nazarbajev

Správy Svet

12.11.2019 (Webnoviny.sk) – Bývalý prezident Kazachstanu navrhol lídrom Ukrajiny a Ruska, že by sa v krajine mohlo uskutočniť ich stretnutie o urovnaní konfliktu na východe Ukrajiny. Nursultan Nazarbajev v utorok povedal, že už o tom hovoril s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ktorý na jeho návrh reagoval pozitívne. Komunikoval už aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ktorému povedal, že je Zelenskyj pripravený na ich stretnutie. Ako však šéf Kremľa reagoval, Nazarbajev neuviedol.

Napriek tomu, že Nazarbajev vlani odstúpil z prezidentskej funkcie, stále má v Kazachstane značný vplyv, pripomína agentúra AP.

Konflikt na východe Ukrajiny si vyžiadal od roku 2014 viac ako 13-tisíc mŕtvych. O možnom stretnutí, ktoré by mohlo viesť k jeho ukončeniu, už diskutovali aj lídri Ruska, Ukrajiny, Francúzska a Nemecka. Zatiaľ však nestanovili jeho dátum.

Viac k témam: ruský prezident, ukrajinský prezident, východná Ukrajina
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj a Putin by mohli v Kazachstane vyriešiť rusko-ukrajinský konflikt, navrhol Nazarbajev © SITA Všetky práva vyhradené.