Zamestnanec pivovaru zabil päť kolegov, Trump ho nazval podlým vrahom (video+foto)

Správy Svet

27.2.2020 (Webnoviny.sk) – Zamestnanec pivovaru Molson Coors v americkom meste Milwaukee spustil v práci paľbu a zabil päť kolegov. Následne si vzal vlastný život. Informuje o tom televízia CNN.

Varovanie e-mailami aj SMS správami

Polícia začala dostávať hlásenia o streľbe v komplexe Molson Coors krátko po 14:00 miestneho času, uviedol policajný náčelník Alfonso Morales. V tom čase v areáli, ktorý pozostáva z dvoch pivovarov a kancelárskych priestorov, pracovalo viac ako tisíc ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zamestnanec pivovaru Molson Coors zabil piatich kolegov (fotografie)

O zhruba desať minút neskôr začali zamestnanci dostávať textové správy a e-maily od spoločnosti, ktorá ich varovala pred strelcom. Po streľbe polícia prehľadala komplex a povedala, že už tam nehrozí žiadna aktívna hrozba.

Motív je zatiaľ neznámy

Žiadnu z obetí polícia zatiaľ neidentifikovala. Podozrivý strelec bol 51-ročný muž z Milwaukee a zomrel na strelné poranenie, ktoré si sám spôsobil, uviedol Morales. Možný motív jeho konania úrady zatiaľ nespomenuli.

Riaditeľ Molson Coors Gavin Hattersley potvrdil, že strelec bol zamestnancom pivovaru. Ako uviedol, kancelárie budú pre incident zavreté do konca týždňa, pivovary až do odvolania.

Americký prezident Donald Tump nazval strelca „podlým vrahom“ a počas brífingu o koronavíruse v Bielom dome vyjadril sústrasť rodinám obetí.

Viac k témam: Milwaukee, pivovar, streľba, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanec pivovaru zabil päť kolegov, Trump ho nazval podlým vrahom (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.