Zákony platia pre všetkých, tvrdí Raši. Truban však žiada radikálne a odvážne zmeny

Slovensko Správy

Fotogaléria: Richard Raši

„Stále platí, že, ak sa potvrdí konštatovanie, ktoré by malo trestnoprávny dosah, musí byť preverené. Ak niekto disponuje nahrávkami, alebo prepismi, nech ich zverejní všetky. Odkedy sa vymenila vláda a premiérom je Peter Pellegrini nemôže nikto povedať, že by sa niečo nevyšetrovalo, alebo, že má polícia zviazané ruky,“ povedal Raši.

Údajná dohoda Kočnera s Ficom

Podľa Trubana sú potrebné rázne riešenia. „Treba zlepšovať aj malé veci, ale potrebujeme nové a odvážne riešenia v tomto prípade. Vidíme tu a čítame komunikáciu Mariana K. a bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky Jankovskej, ale aj ďalšie rozsiahle podozrenia,“ uviedol Truban. Obaja politici hovorili aj o ďalšej údajnej nahrávke Mariana K. s podnikateľom Suchobom.

Marian K. na nej hovorí o tajnej dohode s Robertom Ficom (Smer-SD). Informáciu priniesol uplynulý pracovný týždeň spravodajský portál Denník N, ktorý má k dispozícii zvukový záznam. Marian K. si podľa denníka nahral aj rozhovor s podnikateľom v IT Michalom Suchobom.

Ten od neho prišiel pýtať peniaze za to, že finančná správa mu nebude kontrolovať dane. Podľa Trubana je práve toto dôvod na zvolanie Bezpečnostnej rady vlády. Raši tvrdí, že ak existujú dôvodné podozrenia, budú preverené.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Zákony platia pre všetkých, tvrdí Raši. Truban však žiada radikálne a odvážne zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.