Za mohutný ekonomický rozmach Slovensko vďačí členstvu v EÚ, tvrdí premiér Heger

Slovensko Správy

9.5.2021 (Webnoviny.sk) – Je bez akejkoľvek diskusie, že za mohutný ekonomický rozmach vďačí Slovensko členstvu v Európskej únii (EÚ) a solidarite jej členov.

Povedal to v príhovore Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) počas stretnutia najvyšších ústavných činiteľov a ministra zahraničných vecí v súvislosti s Dňom Európy a otvorením Konferencie o budúcnosti Európy.

Ľútosť nad premrhanými eurofondami

„Ľúto mi je všetkých tých premrhaných eurofondov – za každým strateným eurom vidím premárnenú príležitosť zlepšiť život občanov na Slovensku. Už sa to nesmie nikdy zopakovať. Meníme preto ich nastavenie, aby sa stali mocným motorom nášho rozvoja a dobiehania vyspelých štátov Únie,“ pokračoval Heger. Podľa premiéra je na to Plán obnovy a odolnosti SR ideálna príležitosť

„Európska únia predstavuje jednotu v rozmanitosti, a my, občania Slovenskej republiky ako jej relatívne noví členovia, máme cennú skúsenosť. Skúsenosť, keď sme čelili útlaku, neslobode a museli sme o svoje miesto v Európe naozaj zabojovať. Aj preto dnes vieme podať pomocnú ruku národom Európy, ktoré sa snažia splniť prísne kritériá a stať sa členmi Európskej únie,“ zhodnotil Heger.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tlačová beseda najvyšších ústavných činiteľov SR o budúcnosti Európy (fotografie)

Maratón diskusií o budúcnosti EÚ

Premiér pripomenul, že Konferencia o budúcnosti Európy sa dnešným dňom začína na európskej úrovni, ale aj na Slovensku. Ústavní činitelia preto prijali spoločné vyhlásenie – maratón diskusií o budúcnosti Európskej únie.

„Široká demokratická diskusia s verejnosťou, hľadanie zhody je to, čo Európu vystihuje a na čom môžeme ďalej úspešne budovať európsku budúcnosť,“ dodal Heger, ktorý verí, že EÚ bude naďalej priestorom slobody, demokracie a prosperity, garantom mieru na európskom kontinente a inšpiráciou pre svet svojou výkonnou ekonomikou i svojím zodpovedným prístupom k životnému prostrediu.

Viac k témam: Deň Európy, Konferencia o budúcnosti Európy, Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Za mohutný ekonomický rozmach Slovensko vďačí členstvu v EÚ, tvrdí premiér Heger © SITA Všetky práva vyhradené.