Vyšetrovateľ NAKA údajne obvinil Naďa z OĽaNO, Matovič to označil za primitívnu pomstu Balciara

Slovensko Správy

19.11.2019 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil Jaroslava N. z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti. Podľa vyšetrovateľa mal Jaroslav N. žiadať utajované skutočnosti na ochranu záujmov Slovenskej republiky a následne ich vyzradiť ďalším osobám. Ako píše polícia SR na svojom Facebooku, dôvody tejto jeho „aktivity” sú predmetom ďalšieho vyšetrovania, preto zatiaľ nie je možné poskytnúť viac informácií.

Podľa informácií denníka Sme má ísť o Jaroslava Naďa z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Líder hnutia OĽaNO v tejto súvislosti uviedol, že pravdepodobne ide o primitívnu pomstu šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara.

Práve o ňom mal Jaroslav N. zverejniť závažné informácie, že záhadne vlastní desiatky drahých nehnuteľností a nevie hodnoverne vysvetliť spôsob ich nadobudnutia.

Nášho bojovníka voči mafii a rozkrádaniu na ministerstve obrany a vo Vojenskom spravodajstve Jaroslava N. v utorok NAKA obvinila z toho, že vraj vyzvedal na ministerstve utajované skutočnosti. Rozkrádať sa má podľa nich len tajne,“ napísal Matovič v stanovisku, ktoré agentúre SITA zaslal hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

Matovič zdôraznil, že na takéto podlé útoky a zneužívanie moci sú pred každými voľbami zvyknutí. „Prichádza to práve vo chvíli, kedy sa reálne črtá vytvorenie silnej opozičnej koalície, ktorá môže vyhrať voľby,“ dodal predseda OĽaNO.

Viac k témam: obvinenie, ohrozovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovateľ NAKA údajne obvinil Naďa z OĽaNO, Matovič to označil za primitívnu pomstu Balciara © SITA Všetky práva vyhradené.