Vodič si odmontoval koleso s papučou a chystal sa odísť, ale nevšimol si policajtov

Slovensko Správy

28.11.2019 (Webnoviny.sk) – Problém s blokovacím zariadením, tzv. papučou na aute sa rozhodol sám vyriešiť 42-ročný vodič. Vo Veľkom Mederi zaparkoval na parkovisku svoje auto Škoda Superb. Všetko by bolo v poriadku, keby nezablokoval miesto pre návštevníkov polikliniky a využil na návštevu kúpaliska iné parkovacie miesta. Mestskí policajti mu na koleso založili „papuču„.

Ako informovala trnavská krajská polícia, vodič si zariadenie odmontoval aj s kolesom a namontoval si rezervu. Chystal sa odísť, no nevšimol si, že mestskí policajti zostali na parkovisku. Vodiča zastavili, ten sa k demontáži zariadenia priznal.

Policajti mu napokon zadržali aj osvedčenie o evidencii vozidla. Na vozidle totiž používal tzv. prepravné značky. Namiesto pokuty 150 eur za priestupok teraz čelí trestnému stíhaniu za prečin útoku na orgán verejnej moci. Za odstránenie blokovacieho zariadenia zákon ukladá trestnú sadzbu od troch do osem rokov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič si odmontoval koleso s papučou a chystal sa odísť, ale nevšimol si policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.