Vo Vysokých Tatrách zahynuli dvaja horolezci, v oblasti bola zlá viditeľnosť a snežilo

Slovensko Správy

29.11.2019 (Webnoviny.sk) – Vo Vysokých Tatrách v masíve Lomnického štítu zahynuli vo štvrtok dvaja ukrajinskí horolezci vo veku 67 a 30 rokov. Výpadok dvoch členov z lezeckej 11-člennej skupiny v oblasti Cmitera nahlásili ukrajinskí horolezci cez tiesňovú linku v popoludňajších hodinách.

Na miesto nešťastia sa im vybrali pomôcť dve skupiny 14 profesionálnych a dobrovoľných záchranárov Horskej záchrannej služby (HZS).

„Z medzistanice Štart pokračovali lanovou dráhou na Skalnaté pleso a ďalej po zemi. V oblasti bola zlá viditeľnosť a snežilo. Prvá záchranná skupina po príchode do záveru Cmitera našla dve telá, bez známok života. Obaja ukrajinskí horolezci, muž vo veku 67 a žena vo veku 30-rokov, utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ informovala dnes HZS.

Po nabalení do nosidiel boli ich telá transportované na Skalnaté pleso a odtiaľ do Nového Smokovca, kde ich prevzali príslušníci policajného zboru.

Viac k témam: horolezci, Horskí záchranári
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Vysokých Tatrách zahynuli dvaja horolezci, v oblasti bola zlá viditeľnosť a snežilo © SITA Všetky práva vyhradené.