V spoločnosti podľa prezidentky Čaputovej chýba rázna odpoveď na násilie páchané na ženách

Slovensko Správy

Fotogaléria: Zuzana Čaputová

Smrť Violy prezidentkou vážne otriasla

Vyjadrila sa aj k smrti Violy Macákovej, ktorú zavraždili tento mesiac v Bratislave. „Smrť Violy mi je nesmierne ľúto a jej vražda mnou vážne otriasla. Nesmieme čakať, kým sa situácia stane alarmujúcou, štatistiky, ale aj konkrétne obete nám už dnes ukazujú, že je dostatočne vážna na to, aby sme sa jej ako spoločnosť náležite venovali,“ dodala.

Medzinárodný deň eliminácie násilia páchaného na ženách bol vyhlásený 25. novembra v roku 1999. V tento deň sa začínajú celosvetové aktivity, a to v rámci kampane „16 dní aktivizmu proti násiliu páchanom na ženách“, ktorá potrvá do 10. decembra, Medzinárodného dňa ľudských práv. Jej cieľom je upozorniť na skutočnosť, že napriek dlhodobému úsiliu občianskej spoločnosti a medzinárodných i národných inštitúcií je násilie páchané na ženách stále jednou z najrozšírenejších foriem porušovania ich ľudských práv a zásahu do ľudskej dôstojnosti.

Viac k témam: násilie na ženách
Zdroj: Webnoviny.sk – V spoločnosti podľa prezidentky Čaputovej chýba rázna odpoveď na násilie páchané na ženách © SITA Všetky práva vyhradené.