V Seredi sa strieľalo počas silvestrovskej noci, muž bol vraj opitý a nič si nepamätá (foto)

Slovensko Správy

2.1.2020 (Webnoviny.sk) – V Seredi sa počas silvestrovskej noci strieľalo. Policajti zadržali možného strelca, niekoľko legálne držaných zbraní aj nábojov. Oznámenie o streľbe na Vinárskej ulici dostali asi polhodinu po polnoci.

Našli vystrelené nábojnice

Privolaná hliadka v okolí nikoho podozrivého nenašla, takže v preverovaní pokračovali aj na Nový rok. Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, policajti dostali ďalší podnet od občana, ktorý našiel vystrelené nábojnice.

Miesto zadokumentovali, zaistili potrebné stopy a zistili aj totožnosť strelca, ktorého priamo z bytu predviedli na oddelenie. Tridsaťročnému mužovi zaistili 10 zbraní v legálnej držbe, deväť evidenčných kariet k zbraniam, zbrojný preukaz a viac ako 700 nábojov rôzneho kalibru.

Zbrane podrobia expertíze

Muž uviedol, že bol značne opitý a nepamätá si, čo v noci robil, ani to, či strieľal zo zbraní. Všetky zaistené zbrane a muníciu podrobia expertíze v Kriminalisticko-expertíznom ústave PZ, ktorý bude skúmať aj to, akým spôsobom boli použité.

Polícia v tejto súvislosti už vypočula svedkov a zároveň hľadajú ďalších, ktorí muža a streľbu videli priamo. Prihlásiť sa môžu na linke 158, osobne na policajnom oddelení, prípadne prostredníctvom facebookovej stránky polície.

Viac k témam: podozrivý, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – V Seredi sa strieľalo počas silvestrovskej noci, muž bol vraj opitý a nič si nepamätá (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.